Блог Ігоря Западенка_image

Блог Ігоря Западенка

Чому це можливо у нас?..

25.03.2010, 17:51

Прошу з розумінням поставитися до наведених висловів, вони наведені виключно для порівняння: Чи можливо, щоб буддисти вимагали "Геть тибетського ламу" - бо він тибетський? Або "Геть Римського Папу" - бо він не "паризький" чи не "празький"? Дикість? А чи не дикість - слогани "Геть московського попа"?..

Ця думка не дає спокою ще з часу приїзду в Україну патріарха Кирила. Довго не наважувався її висловити, щоб не образити чиїхось почуттів. Але висловитися, мабуть, таки треба. Прошу з розумінням поставитися до наведених висловів, вони наведені виключно для демонстрації їх абсурдності...

 

Чи можливо, щоб буддисти вимагали "Геть тибетського ламу" - бо він тибетський? Або "Геть Римського Папу" - бо він не "паризький" чи не "празький"? Нісенітниця? А чи не абсурд - слогани "Геть московського попа"?..

Якщо хтось заперечить: мовляв, Католицька церква це одне, бо вона має єдиного першоочільника, а Православна керується кількома рівними предстоятелями - то нехай відповість, а хто дав моральне право ганьбити будь-кого з них? Хто дав право не поважати, керуючись тим, що "наш - не наш"? А церква, належність до якої проголошуємо - єдина чи не єдина?..

То чому ж те антиприродне, що дико навіть уявити у інших конфесіях та країнах, стає можливим у нас?...