Чорнобильська трагедія є суворим нагадуванням про величезну відповідальність, довірену людству, - єпископи УПЦ США

Чорнобильська трагедія є суворим нагадуванням про величезну відповідальність, довірену людству, - єпископи УПЦ США - фото 1
З нагоди 40-ї річниці Чорнобильської трагедії єпископи УПЦ США оприлюднили звернення. У ньому вони закликали духовенство разом із парафіяльними громадами звершити поминальні богослужіння у неділю, 26 квітня 2026 року, у молитовну пам’ять про всіх, хто загинув внаслідок Чорнобильської ядерної катастрофи, а також за тих, хто й надалі страждає від її наслідків.

Звернення поширив офіційний сайт УПЦ США.

"Підносимо щирі молитви за душі тих, хто втратив своє життя - особливо за героїчних перших рятувальників, пожежників, інженерів і працівників, які ціною власного здоров’я і життя намагалися зупинити катастрофу та захистити інших. Зі співчуттям і невпинною молитвою згадуємо також тих, хто жив і продовжує жити з фізичними, емоційними та духовними наслідками цієї трагедії: переселенців, хворих, забутих і цілі покоління, позначені її невидимими ранами", - йдеться у зверненні.

Єпископи наголошують, що Чорнобильська трагедія є суворим нагадуванням про величезну відповідальність, довірену людству.

Вони попереджають: "Ядерна енергія, як і будь-яке людське досягнення, містить у собі як можливість, так і небезпеку. Не саме знання є злом, але його зловживання, недбалість і спотворення - коли людська гординя, поспіх чи байдужість затьмарюють ту святу відповідальність, яку ми несемо. Трагедія Чорнобиля показує, що стається тоді, коли втрачається пильність, коли істина приховується, а добробут людства відходить на другий план.

Сьогодні, коли ядерна енергія та її потенціал - як для творення, так і для руйнування - залишаються в центрі уваги сучасного світу, ми покликані до оновленої пильності. Ми повинні відстоювати прозорість, відповідальність, етичну опіку та святість людського життя. Ми повинні наполягати, щоб усі наукові й технологічні досягнення керувалися моральною ясністю, духовною мудрістю та глибокою повагою до гідності кожної людини і цілісності Божого творіння".

Єпископи закликали вірних 26 квітня підносити молитви за спочилих і за всіх, хто страждає від наслідків Чорнобиля, та глибоко замислитися над нашою особистою і спільною відповідальністю за Боже творіння.