Чотири архиєрея Кіпрської Архиєпископії не погоджуються з визнанням ПЦУ

Чотири єрарха Кіпрської Архиєпископії 24 жовтня виступили з категоричним засудженням вчинку свого предстоятеля - архиєпископа Хризостома, який за Літургією в цей день вперше згадав митрополита Єпіфанія (Думенка) серед Предстоятелів Помісних Церков.

Чотири архиєрея Кіпрської Архиєпископії не погоджуються з визнанням ПЦУ - фото 60600

 

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

Заяву підписали митрополити Лімассольський Афанасій, Кікксіький Никифор, Тамасоський і Орінійский Ісая і єпископ Амафунтський Микола. У документі зазначається, що питання "про визнання українського розколу" було винесено архиєпископом на обговорення на останньому засіданні Синоду Кіпрської Церкви, однак Синод вирішив перенести обговорення питання на наступне засідання з тим, щоб питання було ретельно вивчено.

Автори заяви вважають, що визнання Вселенським Патріархом автокефалії ПЦУ "внесло поділ в сім'ю Православних Церков", і продовжують називати "канонічним Київським митрополитом" Онуфрія (Березовського). Дарування автокефалії вони називали "антиканонічним і антицерковним діянням", оскільки вважають, ніби Українська Церква "входить до канонічної юрисдикції Російської Церкви".