Чотири священики УПЦ МП перейшли за останній період до Полтавської єпархії ПЦУ

22 січня, 11:57
Православні
Чотири священики УПЦ МП перейшли за останній період до Полтавської єпархії ПЦУ - фото 1
До Полтавської єпархії Православної Церкви України за останній період перейшли чотири священики УПЦ МП

«Є священик, який прийшов ще до війни, він з Луганська, але родом із Полтавщини. Не міг уже витримувати антиукраїнських настроїв, які є в тому середовищі. Просто прийшов. І він зараз ієромонах, який починає розбудовувати монастир», – передає слова архиєпископа Полтавського і Кременчуцького ПЦУ Федора (Бубнюка) Релігійна правда.

За його словами, ще тривають суди по тих парафіях, які перейшли. Полтавська єпархія Московського Патріархату дозволяє собі брехати та відверто фальсифікувати документи, щоб затримувати юридичну перереєстрацію переходів.

«Суд першої інстанції Полтавська єпархія МП програла, але їх очевидно консультують юристи в митрополії. І вони сформулювали собі стратегію і тактику їхнього нападу, сфальсифікували документ, якого не було представлено на суді першої інстанції, який вони програли. А він з’явився «заднім числом», із датою, яка передувала загальним зборам релігійної громади – тоді 180 людей прийняло рішення про перехід в ПЦУ», – розповів архієпископ Федір.

Він уточнив, що на момент зборів фактично ніхто не був проти, тому що ті, хто не підтримував перехід, полишили зал.

«І потім вони (єпархія РПЦвУ, – ред.) представили на суд протокол, що нібито їхня громада зібралася раніше і нібито тих 59 осіб і є релігійною громадою, а всі решта – це не релігійна громада. Хоча цей батюшка (а ця громада перейшла зі священником) вінчав цих людей і хрестив, святив їм паски», – нарікає владика.