Цифра постраждалих від торгівлі людьми вражає – стверджують в "Карітасі"
На засіданні круглого столу за участі представників влади, правоохоронних структур, освітян, обговорювалися питання, які стали особливо актуальними саме зараз - ризики торгівлі людьми та їх експлуатації, рекомендації щодо превентивної роботи з протидії цьому. Також відбулася презентація онлайн-гри з безпечної міграції - «Щось пішло не так».
«Минулорічне дослідження ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми показало, що більше 30 мільйонів людей, які живуть в нашій країні, перебувають в особливо складній ситуації, що пов’язано з війною. За результатами цього дослідження було вирішено, що саме потрібно ще робити, щоб запобігти проблемі. Насамперед - проводити відповідні інформаційні кампанії і використовувати при цьому такі продукти, які мають «вірусне» розширення. Вони поинні містити алгоритм дій: як саме потрібно вчинити, щоб не бути використаним з метою експлуатації, або як поводитися, коли потрапив в таку ситуацію», - пояснює заступник директора БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ Наталія Козакевич.
За її слова, особливо важливі такі інформаційні кампанії серед учнівської молоді, зокрема, серед випускників професійно-технічних закладів освіти, які найбільш уражені до ризикованих пропозицій.
Онлайн-гру «Щось пішло не так», яку презентували на засіданні круглого столу, розробила Міжнародна організація з міграції. У ній пропонуються різноманітні сценарії, які описують ту чи іншу небезпечну ситуацію, в яку можуть потрапити емігранти в чужій країні, чи ті, хто шукає роботу в своїй також ті, хто їде в туристичну подорож та на відпочинок. Це, як стверджують фахівці, може допомогти зорієнтуватися в тих чи інших життєвих обставинах. Розрахована гра на людей різного віку, починаючи зі старшокласників.
Зі слів Наталії Козакевич, вагомим є також особистісне спілкування в малих групах з особливо вразливими категоріями людей з роз’ясненням відповідної проблематики і ризиків потрапляння в експлуатацію. Для цього потрібно організовувати дискусії, круглі столи.
Загалом, як стверджують фахівці, лише в Івано-Франківській області впродовж цього року було офіційно зафіксовано просто вражаючу кількість постраждалих від торгівлі людьми – 66 осіб, серед яких є також діти.