• Головна
  • Новини
  • Cьогодні Католицька Церква Літургійно згадує святого Івана Павла ІІ...

Cьогодні Католицька Церква Літургійно згадує святого Івана Павла ІІ

22 жовтня, 13:24
Cьогодні Католицька Церква Літургійно згадує святого Івана Павла ІІ - фото 1
Він очолював Апостольський Престол 27 років — це третій за тривалістю понтифікат в історії Церкви.  Він став першим Папою Римським, який відвідав синагогу і виступив у протестантській церкві, який ввійшов у мечеть і зробив офіційний візит у православну країну, який побував на рок-концерті і футбольному матчі, який вибачився за гріхи Католицької Церкви.

Про це інформує CREDO.

Кароль Войтила став першим Папою-слов’янином, обравши ім’я Іван Павло ІІ. Папа — рекордсмен Понтифікат Івана Павла ІІ став третім за тривалістю в багатовіковій історії Церкви після правління Святого Петра і блаженного Пія IX.

Іван Павло ІІ — Папа рекордсмен. Він здійснив 250 пастирських поїздок, 104 закордонних подорожі, побував у 129 країнах з апостольськими візитами, подолав майже 1,3 мільйони кілометрів. За роки перебування на престолі Іван Павло ІІ дав близько 900 аудієнцій. На його Месах на всіх континентах були присутні понад 14 мільйонів віруючих. Він відвідав 1022 міста на всіх континентах і провів за межами Ватикану загалом понад 822 доби.

Ще один рекорд, встановлений Папою, пов’язаний з кількістю віруючих і прочан, до яких він безпосередньо звернувся за роки свого понтифікату. Тільки під час загальних аудієнцій у нього побувало близько 17 мільйонів осіб.

Іван Павло ІІ є автором понад 120 філософських і богословських робіт, 14 енциклік і 5 книг. Такої кількості друкованих праць не видавав за чверть століття поки що жоден мислитель, проповідник або письменник. Головним папським бестселером стала книга «Переступити поріг надії», яка розійшлася світом майже 20 мільйонами примірників. Зібрання всіх його робіт нараховує близько 50 томів (близько 80 тисяч сторінок).

Папа Римський відрізнявся надзвичайним почуттям гумору. Одного разу Святіший Отець Іван Павло ІІ працював у своєму кабінеті та вирішив подзвонити до лікарні в Швейцарії, де лежав його приятель єпископ Андрій Дескур. Папа набрав номер лікарні і попросив з’єднати його з палатою, де лежав хворий єпископ. Телефоністка поцікавилась: — А хто його запитує? — Папа Римський, — відповів Іван Павло ІІ. На хвилину запанувала тиша, а потім жінка відповіла: — Ви такий Папа Римський, як я китайська царівна. Коли все вияснилось, хотіли звільнити телефоністку, але Святіший Отець за неї заступився, тому що, як сам сказав, «чудово розважився».

Папа в Україні

Іван Павло ІІ відвідав Україну у червні 2001 року. У Києві Папа взяв участь у латинській та візантійській Службах Божих на аеродромі «Чайка», зустрівся з Президентом України Леонідом Кучмою, а також з Всеукраїнською Радою Церков, відвідав Могилу Невідомого Солдата, с. Биківню та Бабин Яр. У Львові Святіший Отець побував у латинській, вірменській та греко-католицькій катедрах, а також у колишній резиденції римо-католицьких митрополитів. Проживав Папа Римський у греко-католицьких митрополичих палатах. У Львові Папа причислив до лику блаженних 30 католицьких сповідників віри, серед яких колишній Львівський архиєпископ Йосип Більчевський та о. Зигмунт Гораздовський.

Коронував образ Матері Божої Милосердної з Львівської базиліки та подарував однойменному Санктуарію золоту троянду, відвідав семінарію у Брюховичах. А зустрічі з молоддю на Сихові не зміг завадити навіть проливний дощ. Папа не розгубився: «Дощ йде — діти ростуть», — жартував Понтифік, а також заспівав пісеньку, якою викликав шквал емоцій присутніх на полі.

Помер Папа Римський Іван Павло ІІ 2 квітня 2005 року о 22:37 за київським часом. Під час його похорону багато людей тримали плакати з написами «Santo subito». Його наступник Бенедикт XVI оголосив Івана Павла ІІ блаженним. Беатифікація Папи відбулася у Римі 1 травня. 27 квітня 2014 року Папа Франциск оголосив святим Івана Павла ІІ та Івана XXIII.