"Ця війна як мінімум не «священна», а безбожна", - Патріарх Варфоломій до Кирила

08 вересня, 09:50
Міжконфесійне
"Ця війна як мінімум не «священна», а безбожна", - Патріарх Варфоломій до Кирила - фото 1
Патріарх Константинополя вкотре засудив позицію Московського Патріархату щодо війни, яку Росія веде в Україні.

Джерело: CREDO

«Як можна стверджувати, що ти брат іншого народу, і благословляти війну, яку твоя держава веде проти нього? Як можна покинути на волю російських бомбардувань тих православних, про який уперто твердиш, що вони належать до твоєї юрисдикції?» — запитує Патріарх в інтерв’ю для грецького видання «Patris», повідомляє Vatican News.

Російське вторгнення в Україну почесний очільник світового православ’я назвав ганьбою.

«Це великий сором для тих, хто за цим стоїть, і для тих, хто надалі — безпосередньо чи опосередковано — [це вторгнення] виправдовує та підтримує. Це також ганьба для тих, хто мовчить, хто допускає, хто вдає, ніби цього не бачить. Щодня невинні люди втрачають життя. Цивільних бомбардують. Міста і села зрівнюють із землею. Святі місця безчестять, як це нещодавно сталося у випадку катедри Переображення Господнього в Одесі, яка була серйозно пошкоджена внаслідок російської ракетної атаки», — нагадав Константинопольський Патріарх.

Патріарх Варфоломій І підкреслив, що ця війна як мінімум не «священна», а безбожна, зла й нищівна. Вона руйнівна передусім для України, але також і для Росії як агресора. Єрарх висловив сподівання, що очільники російської церкви вислухають страждання людей по обидві сторони і долучаться до старань щодо закінчення війни та встановлення миру. «Хіба що вони сподіваються — у що ми не хочемо вірити, — що війна, яку розпочала їхня держава, вдовольнить їхні церковні претензії. Якщо вони на це сподіваються, то їхні зусилля даремні», — зазначив Патріарх Константинополя.