Данілов про виселення УПЦ МП з лаври: Не буде ніякого насильства, але ми точно будемо виконувати

17 березня, 15:01
Держава
Данілов про виселення УПЦ МП з лаври: Не буде ніякого насильства, але ми точно будемо виконувати - фото 1
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов запевнив, що влада не буде застосовувати жодної сили стосовно священиків і ченців Києво-Печерської лаври, але діятиме згідно з ухваленими нормативно-правовими актами.

Про це Данілов сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає Українська правда.

"Те, що стосується Церкви – це стара історія. Звичайно, не буде ніякого застосування фізичної сили, насильства. Ми – не Російська Федерація. Але ми точно будемо виконувати те, що належить нам, з урахуванням тих нормативно-правових актів, які є на нашій території.

Інша справа, що цим користуються представники 5-го і 1-го управлінь ФСБ Російської Федерації, які є безпосередньо в певній кількості в цьому середовищі...

Ми ж не проти Церкви. Ми не проти тих людей, які мають стосунок до тих чи інших релігійних процесів. Але ми проти впливу на державу цих речей. Ви не маєте державі права диктувати, ви не маєте державу тримати у заручниках", - заявив він.

Нагадаємо, ченці Української Православної Церкви Московського Патріархату заявили, що не мають наміру виселятися з Києво-Печерської лаври.

Прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що рішення української влади не продовжувати оренду території Києво-Печерської лаври для представників УПЦ МП "підтверджує правильність проведення спецоперації в Україні".

10 березня 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року договір 10-річної давнини (від 19 липня 2013 року) про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є держвласністю, буде розірвано.

У попередженні йшлося про вимогу звільнити будівлі на вул. Лаврській, 11 і Лаврській, 15 у Києві.
УПЦ МП заявила, що юридичних підстав на це немає і виселення її чоловічого монастиря з Києво-Печерської лаври є просто "забаганкою чиновників з Мінкульту".

Очільник Мінкульту Олександр Ткаченко підкреслив, що ченці й служителі УПЦ МП мають наприкінці березня залишити усі приміщення Києво-Печерської лаври.