Давайте наберімося терпіння, - Данілов запевнив, що УПЦ МП покине лавру відповідно до закону

06.04.2023, 15:18
Держава
Давайте наберімося терпіння, - Данілов запевнив, що УПЦ МП покине лавру відповідно до закону - фото 1
Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що представники УПЦ МП покинуть територію з Києво-Печерської лаври відповідно до завершення терміну оренди приміщень заповідника.

Про це сказав він в ефірі Радіо Свобода.

«Давайте наберімося терпіння. Повірте, рішення буде виконане. Звичайно, ніхто за бороду, за ноги або за інші члени їх звідти витягувати не збирається. Тому що це – проект, який був розписаний в ФСБ Російської Федерації. Вони мають вказівку, як їм поводитися. Переважна більшість не розуміє, в якому вони процесі беруть участь. Але я можу заявити офіційно, що кількість людей, які співпрацюють з ФСБ Російської Федерації, з 1-им, з 5-им, з 9-им управлінням ФСБ саме в цій спільноті, на превеликий жаль, дуже і дуже велика», – сказав Данілов.

Секретар РНБО каже: «Ми пройдемо і це».

«Це складне питання, але ми точно його пройдемо, пройдемо не за тією процедурою, на яку на сьогодні розраховує ФСБ РФ. І закони на території нашої країни будуть обов’язково виконуватися… Все буде за нашими законами, всі громадяни будуть підкорятися законам нашої країни. Давайте не ведімось на провокації, які на сьогодні розробила ФСБ РФ з деякими діячами, які раніше були на території нашої країни, і для цього ще мають паспорти нашої країни», – зазначив Данілов.

Він заявив, що поширення Церкви Московського Патріархату в Україні з 1991 року – це спецоперація РФ.

«На превеликий жаль, на це ніхто не звертав уваги. Приходить людина, вона в одязі специфічному, з хрестами, до речі, без доручення від Господа Бога, що вона його представляє, до мера і каже: нам треба земельну ділянку. І будь-який мер у 99% каже: так, звичайно, це ж свята справа, давайте ми будемо виділяти. І так сталося, що вони були набагато спритніші. Тому що це була спецоперація із захоплення нашої території саме через цю установу», – додав секретар РНБО, коментуючи масштаби поширення УПЦ МП в Україні.