ДБР провела обшуки в офісах КМДА у справі забудови біля Києво-Печерської Лаври

20.05.2021, 13:01
Держава
ДБР провела обшуки в офісах КМДА у справі забудови біля Києво-Печерської Лаври - фото 1
Держбюро розслідувань провело обшуки в Департаменті з питань реєстрації та Департаменті з питань державного архітектурного будівельного контролю Київської міської держадміністрації.

Чиновників КМДА підозрюють у справі про незаконну забудову біля Києво-Печерської Лаври, повідомляє Liga.net з посиланням на пресслужба ДБР .

"За попередньою інформацією, чиновники не зупинили будівництво шестиповерхового офісного приміщення біля Києво-Печерської Лаври, хоча забудовник мав право побудувати там житловий будинок не вище чотирьох поверхів. Працівники КМДА незаконно зареєстрували право власності забудовника на недобудоване приміщення", – заявили в ДБР.

Судячи з фото, йдеться про будівлю, розташовану на вул. Редутна 32. Згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Києва від 17 вересня, вона знаходиться в Центральному історичному ареалі Києва та Центральній планувальній зоні.

Об'єкт розташовано в межах охоронної зони об'єкта, занесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра".

Справа проходить за ч.3 ст. 365-2 КК України (зловживання повноваженнями) і ч.1 ст.367 КК України (службова недбалість). Чиновникам загрожує позбавлення волі на строк до восьми років.

У вересні 2020-го Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними містобудівні умови й обмеження на будівництво цього будинку. Суд визнав, що замість дозволених чотирьох будуються шість поверхів. Це суперечить Генплану Києва і не відповідає державним будівельним нормам. Це останнє судове рішення у цій справі, свідчать дані реєстру судових рішень.