«Де-факто зв’язок із Москвою залишається». Предстоятель ПЦУ прокоментував ухвали Собору УПЦ МП

«Де-факто зв’язок із Москвою залишається». Предстоятель ПЦУ прокоментував ухвали Собору УПЦ МП - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній прокоментував Собор УПЦ МП, після якого Церква заявила про незалежність від РПЦ.

Про це повідомляє НВ.

В етері всеукраїнського телемарафону 28 травня Митрополит Епіфаній заявив, що принципово статут УПЦ МП не змінився, тому що «незалежність і самостійність в управлінні» Церкви було проголошено ще 1990 року, а «де-факто зв'язок УПЦ із Москвою залишається».

«Загалом, щодо російської агресії, вони [заяви Собору] максимально м'які та округлі… Як ми читаємо, „висловили незгоду з позицією“ Кирила Гундяєва. Але цього мало, тому що він благословляє вбивати українців, і просто висловити незгоду з позицією — я вважаю, цього замало. Зараз важко казати, доки остаточно не опубліковано рішення цього Собору, зміни, внесені до статуту», — вважає Митрополит.
За словами Предстоятеля Епіфанія, у ПЦУ вітають бажання УПЦ МП до діалогу і закликають єрархів церкви до більш рішучих дій.

«Ми й надалі закликаємо єрархів УПЦ МП до рішучіших дій для того, щоб ми канонічним чином утворили єдину автокефальну Православну Церкву. А ця Церква, яка має Томос, є Православна Церква України. Тому ми відкриті до діалогу, ми відкриті до подальших кроків.

...На жаль, вони не відновили відносини із Вселенським Патріархом, а, навпаки, підтвердили усі свої попередні рішення. Тому з тими, хто благословляє війну, у них зберігається зв'язок. А з тими, хто молиться за українських захисників і за мир і перемогу України, відносини не відновлені», — висловився Предстоятель ПЦУ.