Делегація Конференції Європейських Церков відвідала Український католицький університет

Делегація Конференції Європейських Церков відвідала Український католицький університет - фото 1
Інститут екуменічних студій УКУ 9 квітня відвідала делегація Конференції Європейських Церков на чолі з архиєпископом Фіатирським і Великої Британії Нікітасом (Луліасом).

Про це повідомляє сайт Інституту.

Конференція Європейських Церков є християнською екуменічною організацією, що постала у 1959 р. з метою сприяти примиренню народів в часи Холодної війни. Серед завдань, які вона ставить є зближення Церков у їх прагненні до єдності, допомога Церквам різних конфесій в досягненні взаєморозуміння, незважаючи на різні бар’єри.

Директор Інституту екуменічних студій о. д-р Роман Фігас розповів гостям про поточний стан екуменічного діалогу між різними Церквами в Україні. Тарас Курилець, Едуард Бердник, Ірина Кітура та Ірина Роговська представили діяльність Інституту у різних напрямках.

Архиєпископ Нікітас зі свого боку запевнив команду Інституту, що Конференція Європейських Церков готова спряти проектам Інституту, зокрема надавати різноманітні консультації і контакти, які вона напрацювала протягом десятиліть. За словами архиєпископа, дуже важливо будувати мости та творити дружні стосунки, члени делегації приїхали саме з цією метою. Після завершення зустрічі д-р Юрій Скіра ознайомив членів делегації з багатокультурною спадщиною Львова.

Делегація КЄЦ також відвідала Український католицький університет, де зустрілися з ректором УКУ д-ром Тарасом Добком. Ректор розповів про численні українські та міжнародні проєкти, які здійснює університет у напрямку зцілення ран війни та зміцнення стійкості українського суспільства. Д-р Юрій Підлісний, керівник програми “Етика-Політика-Економіка”, розповів про важливість розуміння справжніх причин російської агресії проти України, щоб підібрати правильні інструменти у підході до даного явища.

Як результат різноманітних зустрічей у Львові, передбачається подальше поглиблення співпраці між КЄЦ та УКУ (зокрема ІЕС) і напрацювання спільних точок для реалізації майбутніх проектів.