Делегація УГКЦ бере участь у Папському Синоді

02.10.2023, 17:09
Католики
Делегація УГКЦ бере участь у Папському Синоді - фото 1
У Ватикані 30 вересня розпочалася XVI Звичайна асамблея Папського Синоду єпископів, яка триватиме до 29 жовтня. «Заради синодальної Церкви: сопричастя, участь та місія» — головна тема синодальної зустрічі Католицької Церкви.

Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

УГКЦ на Папському Синоді представляє Блаженніший Святослав та владики Богдан Дзюрах і Теодор Мартинюк.

Делегація УГКЦ бере участь у Папському Синоді - фото 122246

У суботу, 30 вересня, перед собором Святого Петра у Ватикані відбулась екуменічне молитовне чування «Together», в якому взяли участь молодь з різних країн світу та очільники різних християнських Церков. До участі в програмі екуменічної молитовної зустрічі були теж запрошені діти та вчителі католицької школи «Свята Софія» та хору «Лібертон», що діють при однойменному прокатедральному соборі УГКЦ в Римі. Серед учасників хору є діти з родин вимушено переміщених з України через війну та діти українських української діаспори в Римі.

Делегація УГКЦ бере участь у Папському Синоді - фото 122245

У своєму слові Святіший Отець Франциск наголосив на значенні тиші в житті Церкви: «Мовчання в церковній спільноті створює умови для братнього спілкування, в якому Святий Дух гармонізує різні точки зору. Бути синодальним означає приймати один одного з усвідомленням, що кожен з нас має що засвідчити і чого навчитися, зібравшись разом, щоб слухати „Духа істини“ (Ів 14,17), щоб пізнати, що Він „говорить Церквам“ (Одкр. 2,7)».

Такою ж важливою є тиша на шляху екуменічної єдності: «Єдність християн зростає в тиші перед хрестом подібно до насіння, яке ми отримаємо як символ різних дарів Святого Духа, котрі Він дарує різним традиціям: перед нами завдання сіяти їх, будучи впевненими, що тільки Бог дає зростання (пор. 1 Кор. 3,6)». Папа закликав усіх християн спільно помолитися за те, щоби «наново навчитися тиші».

Делегація УГКЦ бере участь у Папському Синоді - фото 122247

Після екуменічного чування делегати Папського Синоду розпочали час спільних духовних реколекцій, які відбуваються в реколекційному центрі м. Сакрофано неподалік Рима. Робочі засідання розпочнуться 4 жовтня у Ватикані і завершаться 29 жовтня Святою Месою, яку очолить Папа Франциск.
У своєму щотижневому зверненні Блаженніший Святослав назвав Папський Синод «унікальною подіє світового значення в житті Католицької Церкви».