Демонтаж купола українського собору у Криму: український омбудсман звернувся до ООН

13 квітня, 09:34
Православні
Демонтаж купола українського собору у Криму: український омбудсман звернувся до ООН - фото 1
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до структур Організації Об’єднаних Націй для привернення міжнародної спільноти до демонтажу купола кафедрального собору Православної Церкви України у Сімферополі 8 квітня, що є черговим злочином Росії.

Про це він повідомив на своєму каналі у Telegram 12 квітня.

"Постійний тиск, низка незаконних рішень з боку окупаційної влади та виселення Кримської єпархії з цього Кафедрального собору фактично знищило ПЦУ в Криму. Направив запити до структур Організації Об’єднаних Націй з метою привернення міжнародної спільноти до порушень РФ", — зазначив омбудсман.

За його словами, Росія продовжує на півострові та інших ТОТ України руйнувати українські церкви, ув'язнювати та катувати священнослужителів, переслідувати представників релігійних громад, які нелояльні до окупантів та РПЦ.

Водночас Лубінець наголосив, що неодноразово просив міжнародні організації засудити ці злочини РФ у Криму, а саме переслідування громадян України за релігійними та етнічними ознаками, а також руйнування та пошкодження роботі релігійних установ.

"РФ продовжує демонструвати світу те, що їх нічого не зупиняє в знищенні української національної ідентичності, ліквідації української церкви, української мови, української культури. Закликаю світову спільноту відреагувати на черговий злочин проти свободи світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії ПЦУ", — заявив він.