День молитви за сиріт завершився телемарафоном, що зібрав усиновителів, дітей та представників усіх конфесій України
У суботу 17 листопада відбувся телемарафон, присвячений Дню молитви за сиріт та «Семи способам допомоги дітям-сиротам», повідомляє прес-центр Альянсу "Україна без сиріт". Ця програма зібрала представників практично всіх християнських конфесій України, серед яких були як священнослужителі, так і батьки-усиновителі, волонтери та самі колишні сироти.
У суботу 17 листопада відбувся телемарафон, присвячений Дню молитви за сиріт та «Семи способам допомоги дітям-сиротам», повідомляє прес-центр Альянсу "Україна без сиріт". Ця програма зібрала представників практично всіх християнських конфесій України, серед яких були як священнослужителі, так і батьки-усиновителі, волонтери та самі колишні сироти.
Організатори Дня молитви за сиріт повідомляють, що під час телемарафону показали відеосюжети про те, як проходив День молитви за сиріт у різних областях і містах України, а також за її межами. Організатори транслювали відеоролики про те, які заходи організовували напередодні цього дня, а також відеосюжети, що показали, як небайдужі люди змінюють на краще життя знедолених дітей, використовуючи «Сім способів допомоги дітям-сиротам».
Студію відвідав о. д-р Ігор Шабан, який очолює Комісію у справах єдності християн при Українській Греко-Католицькій Церкві. Ведучим телемарафону став Петро Дудник, який є ініціатором всеукраїнського проекту з усиновлення «Ти будеш знайдений», прийомним батьком і пастором, який активно закликає сім'ї відкрити свої серця та домівки для сиріт, а також розвиває проект «Вітрила надії», який спрямований на реабілітацію та підтримку біологічних батьків для збереження сімей дітям.
Разом з гостем ведучий обговорив роль Церкви в процесі духовного відродження українців, у вирішенні соціальних проблем, у першу чергу, в попередженні сирітства в нашій країні, важливість об'єднання навколо цієї проблеми всіх християн, а також участі у цьому сучасної молоді.
«Для нас було дуже важливо акцентувати увагу на тому, що кожна людина, незалежно від віку, професії, фінансового положення або стану здоров'я, і, звичайно ж, приналежності до будь-якої конфесії чи деномінації, може допомогти знедоленоній дитині, - говорять у прес -центрі Альянсу «Україна без сиріт». - Ми хотіли показати, що чужий біль однаково не байдужий віруючим людям, будь то прихожани Католицької, Православноїчи Протестантської Церкви. Об'єднатися заради допомоги сиротам - ось головний посил нашого телемарафону.»
Студію відвідало подружжя Давида і Реней Чеботарьових, пасторів церкви «Блага вість», які розповіли про своє служіння дітям-сиротам, про те, наскільки важливо, щоб пастор акцентував увагу на проблемах таких дітей. Глядачі побачили, як пройшов День молитви за сиріт у церкві «Блага вість», що кажуть батьки, якіприйняли у свій дім сиріт, і, звичайно ж, самі діти, які знову отримали щасливе дитинство.
Про те, як потрібно висвітлювати у світських ЗМІ тему «успіху в Бозі», наскільки важливо розповідати реальніжиттєві історії звичайних українців, які зробили незвичайні вчинки, та про багато чого іншого, глядачам розповіла журналіст громадського видання «День» Надія Тисячна. А колишні безпритульні сироти, вихованці «Республіки Пілігрим» та активні учасники міжнародного велотуру «Світ без сиріт» Андрій Дудін і Коля Риков, поділилися історіями свого життя та тим, як вони руйнують міфи щодо усиновлення дітей-сиріт старшого віку, так званих «важких підлітків» і «дітей вулиці».
Олексій Симонов, пастор церкви "Благодать" та лідер служіння дітям-сиротам разом зі служителем Сергієм Кравцовим розповіли про те, як важливо безперервно брати участь у житті вихованців інтернатів, підтримувати їх не лише матеріально, але й морально, допомагати цим дітям розвиватися та рости у духовному плані.
Надія Кондратюк, менеджер регіонального розвитку в проекті "Одна надія", розповіла про програму особистого наставництва для дитини-сироти. А директор з розвитку Альянсу «Україна без сиріт» розкрив важливість підтримки сімей, які взяли на виховання сиріт, підтримки служіння та організацій, які займаються проблемами таких дітей, а також поділився історією того, як 50 гривень допомагають зробити Україну країною без сиріт.
Студію відвідало сімейство Колоди Михайла Васильовича та Ксенії Олексіївни. Михайло Васильович не лишеприйомний батько чотирьох біологічних дітей та дев'яти прийомних, але й священнослужитель Української Православної Церкви Московського Патріархату Київської Єпархії. Він розповів про те, як, почавши з тимчасового прийняття у своєму сільському будинку вуличних дітей, розширив турботу про сиріт, організувавши дитячий будинок сімейного типу. Він також поділився планами спорудження багатоповерхового будинку для своїх вихованців, у якому вони змогли б жити після досягнення повноліття.
Останніми гостями у студії стала сім'я римо-католиків Надії та Віктора Розбицьких, які усиновили дітей із статусом ВІЛ. Ця пара розповіла про те, через які труднощі вони пройшли під час цього процесу, як довго вони молилися, щоб отримати змогу відчути щастя батьківства, змогу дарувати батьківське тепло та турботу цим дітям. І Бог відповів на ці молитви ще й тим, що, через деякий час, цей страшний діагноз не підтвердився. І тепер у цій дружній та щасливій сім'ї ростуть здорові та красиві дітки, семирічний Ваня та чотирирічна Ліза, а мама й тато роздумують про усиновлення іще декількох діток.
Коментуючи хід телемарафону, у прес-центрі Альянсу "Україна без сиріт" сказали наступне: «Було показано багато цікавих відеосюжетів, розказано багато дивовижних історій, та головне те, що ми усі разом переконалися в тому, що, з моменту, коли ми приймаємо рішення допомогти дитині -сироті, назавжди змінюється не лишенаше життя чи життя цієї дитини. Ми переконалися у тому, що з цього моменту змінюється майбутнє всієї нашої країни та навіть цілого світу. »
Незабаром усі бажаючі зможуть подивитися телемарафон на сайті DENSYROT.ORG.UA.