• Головна
  • Новини
  • Департамент у справах релігій розробив алгоритм відновлення богослужбової діяльності релігійних організацій...

Департамент у справах релігій розробив алгоритм відновлення богослужбової діяльності релігійних організацій

15.05.2020, 17:28
Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури та інформаційної політики України розробив та запропонував релігійній спільноті рекомендації щодо виходу релігійних організацій з карантину.

Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури та інформаційної політики України розробив та запропонував релігійній спільноті рекомендації щодо виходу релігійних організацій з карантину.

"Цей документ був підготовлений більше двох тижнів тому. Його відразу надіслали до МОЗ для аналізу та включення до загальних урядових рекомендацій з цього приводу, — повідомив на своїй фейсбук-сторінці директор Департаменту Андрій Юраш. — На жаль, через позицію окремих релігійних організацій, які на початках запровадження карантинних обмежень і на рівні декларацій, і де-факто вирішили ігнорувати урядові рекомендації, покликані не допустити поширення епідемії коронавірусу, у МОЗ з острахом і великою обережністю поставились і до цієї запропонованої схеми поступового виходу з об’єктивних обмежень, викликаних пандемією.

Але далі чекати немає можливості, а тому МКІП самостійно пропонує логістику, як повертатися до нормального традиційного ритму життя, відновлюючи духовне служіння церков та релігійних організацій та максимально піклуючись про здоров’я і віруючих, і всіх інших членів суспільства".

Рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо етапів виходу релігійних організацій з карантину та поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності.

У відповідності до запропонованих Кабінетом Міністрів України етапів зняття карантинних обмежень, введених в країні за для боротьби з епідемією коронавірусу СОVID-19, Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує такий алгоритм щодо поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності релігійних організацій.

  • Відкриття храмів для індивідуального відвідування віруючими й звершення приватних молитов (але не в часі звершення традиційних служб представниками духовенства: без присутності віруючих та за участі не більше 10 осіб), із дотриманням всіх правил поводження в суспільних місцях під час карантину, може бути можливим, коли протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених випадків захворювання серед усіх протестованих щоденно знижується, а щоденна кількість осіб, які одужали, стала або зростає.
  • Проведення богослужінь за присутності обмеженої кількості віруючих в храмі (молитовному будинку) із дотриманням всіх правил карантину, зокрема з використанням ЗІЗ й фізичної дистанції між присутніми, може бути можливим, коли під час 10-ти днів поспіль кількість нових непов'язаних між собою випадків захворювання щоденно менше, ніж 5 на область.
  • Проведення звичних служінь із залученням значної кількості віруючих до традиційних ритуально-обрядових дій, як, до прикладу, масового причастя, із дотриманням священнослужителями та віруючими норм особистої гігієни, зокрема з використанням ЗІЗ, може бути можливим, коли в Україні фіксуватимуть лише поодинокі випадки зараження на Covid-19, які пов’язані виключно з імпортуванням захворювання.

Важливо відзначити, що на всіх зазначених вище етапах виходу з карантину під час проведення богослужінь священнослужителі й присутні на них віряни повинні дотримуватися всіх належних превентивних заходів щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, ґрунтованих на рекомендаціях МОЗ і ВООЗ.