Депутати Городенківської міськради просять жителів не відвідувати Богослужіння у "новому домовому храмі" УПЦ МП

Депутати Городенківської міськради просять жителів не відвідувати Богослужіння у "новому домовому храмі" УПЦ МП - фото 1
На Прикарпатті депутати Городенківської міської ради закликали жителів громади не відвідувати Богослужіння у храмі Української Православної Церкви Московського Патріархату, що розташований на території міста.

Таке рішення обранці ухвалили на другій сесії Городенківської міської ради VIII демократичного скликання, пише ПІК.

Текст звернення у соціальній мережі Facebook оприлюднив міський голова Богдан Кобилянський. Він зазначає, що депутати не можуть стояти осторонь і спостерігати за богослужіннями у “новому домовому храмі” УПЦ Московського Патріархату у Городенці.

“На окупованих територіях священники Української Православної Церкви (Московський Патріархат) моляться за бойовиків, освячують їхню зброю. Нагадаємо й те, що на цій війні з російським загарбником, захищаючи рідну землю, нас із вами, загинули кілька воїнів із Городенківщини”, – наголошують городенківські депутати.

Нагадуйть й про те, що Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та тимчасово окупувала частину її території за допомогою російських збройних формувань, що складаються з регулярних з’єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони РФ, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам.

Свято-Іллінський храм УПЦ МП облащтований у житловому будинку міста. Перше Богослужіння відбулося 19 грудня.

Діяльність домового храму сподобалася не всім. Деякі мешканці Городенки обурилися у фейсбук-групі “Типова Городенка”. На їхню думку, в українському місті недоцільна Церква, духовний центр якої знаходиться у Росії. Та були й ті, хто не бачить нічого поганого у Церкві цієї приналежності.

“Шановні земляки-городенківчани, невже правда, що в нас в Городенці розпочав свою діяльність московський патріархат? Чула, що по вулиці Володимира Великого, вони викупили хату і будуть будувати церкву. Навіть уже службу проводили у тій хаті. Але якщо це правда, то чому усі мовчать?”, – написала Галина Павлюк.

Нагадаємо, 10 липня Золочівська міськрада, що на Львівщині, зібралася на позачергове засідання, аби проголосувати за заборону діяльності УПЦ МП на території міста і звернутися до президента та голови ВРУ з проханням підтримати цю вимогу.

За інформацією мера міста Ігоря Гриньківа, під виглядом житлового будинку на вулиці Труша, 9 у Золочеві будують церкву УПЦ МП. Після засідання міськради 10 липня Гриньків заявив, що вже звернувся до правоохоронців та голови Львівської ОДА з вимогою зупинити спорудження церкви на вулиці Івана Труша.

Згодом депутати влаштували нічне чергування, щоб не допустити будівництва церкви.

Як інформувала РІСУ, уже близько десяти років у Бродах, що на Львівщині, стоїть самобуд УПЦ МП.