• Головна
  • Проекти
  • Депутати мають намір увіковічити пам'ять священнослужителів і віруючих, які загинули під час комуністичного режиму...

Депутати мають намір увіковічити пам'ять священнослужителів і віруючих, які загинули під час комуністичного режиму

15.07.2010, 10:43
Депутати мають намір увіковічити пам'ять священнослужителів і віруючих, які загинули під час комуністичного режиму - фото 1
Народний депутат Лев Бірюк (БЮТ) 14 липня зареєстрував у Верховній раді проект постанови "Про увіковічення пам'яті священнослужителів і віруючих, невинно загиблих у часи правління комуністичного режиму в Україні". А комуністи – проти.

represiyu.jpgНародний депутат Лев Бірюк (БЮТ) 14 липня зареєстрував у Верховній раді проект постанови "Про увіковічення пам'яті священнослужителів і віруючих, невинно загиблих у часи правління комуністичного режиму в Україні". У пояснювальній записці Л. Бірюк нагадує, що з початку 1930-х років з більш ніж 100 тис. представників духовенства Російської імперії в живих залишилися трохи більше 40 тис.

"Знищення релігійних структур не могло не зачепити своєю кривавою рукою і українську землю. Розправа над Церквою перетворилася на безчинство і беззаконня, в побиття невинних. Тільки восени 1937 року співробітники НКВС у Полтавській області заарештували 646 церковників. Після Другої світової війни жертвою ленінсько-сталінської партії стала Українська Греко-Католицька Церква, заборонена в 1946 році", – говориться в документі.

Щоб вшанувати пам'ять загиблих священнослужителів і віруючих на державному рівні, Лев Бірюк пропонує створити комітет з організації спорудження монументу на їхню честь. Крім того, документом передбачено рекомендувати Держкомітету телебачення і радіомовлення забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації подій, пов'язаних зі знищенням священнослужителів і віруючих під час правління комуністичного режиму.

Як повідомляє «Комерсант», Представники Компартії негативно поставилися до цієї ініціативи. "У соратників Юлії Тимошенко криза жанру. Вони хапаються за будь-яку тему, щоб нагадати про себе. До історії треба ставитися дбайливо. Установка такого монумента викличе протистояння в суспільстві", – вважає народний депутат Леонід Грач (КПУ).

КИЇВ