Депутати створять Тимчасову слідчу комісію для розслідування діяльності священиків-колаборантів

02.06.2022, 10:05
Держава
Депутати створять Тимчасову слідчу комісію для розслідування діяльності священиків-колаборантів - фото 1
У Комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики 30 травня відбулися слухання на тему: «Про загрози національній безпеці України, пов’язані з діяльністю релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави-агресора».

Про це йдеться на сайті Комітету.

У заході взяли участь народні депутати України, представники міністерств та відомств, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, представники обласних державних (військових) адміністрацій, обласних, міських, районних, сільських та селищних рад, громадських і релігійних організацій, наукових установ, експерти у сфері свободи совісті, громадськість.

Усього в режимі відеоконференції приєдналися понад 130 учасників, 40 із них — виступили з промовою.

Модерували захід голова Комітету Микита Потураєв та перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич.

Під час слухань учасники порушили низку тем: діяльність священиків-колаборнтів, нищення окупантами релігійних споруд, свобода віросповідання на захоплених територіях.

Як зазначалось, законодавством України, яке регулює державно-конфесійні відносини, передбачено можливість діяльності релігійних організацій, центри яких зареєстровані як в Україні, так і за її межами. Їхнє існування призвело до поширення деструктивної пропаганди з використанням релігійного чинника з боку країни-агресора, яка принесла руйнівні наслідки національній безпеці України.

На завершення учасники слухань узгодили кроки для усунення загрози національній безпеці України:

— застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) проти представників Російської Православної Церкви з метою захисту національної безпеки України та громадянського суспільства загалом;

— засудити позицію Московського Патріарха Кирила та священнослужителів і представників Російської Православної Церкви у зв’язку підтримкою військової агресії проти України, а також доктрини «русского міра», яку протягом багатьох років пропагує Російська Православна Церква і яка стала одним з ідейних виправдань такої війни;

— ініціювати cтворення Тимчасової слідчої комісії з метою розслідування фактів колабораційної діяльності представників релігійних організацій під час військової агресії Російської Федерації проти України, а також фактів військових злочинів збройних сил Російської Федерації проти духовенства, злочинів у сфері свободи совісті та віросповідання в умовах воєнного стану, зокрема й на тимчасово окупованих територіях;

— напрацювати законодавчі ініціативи, спрямовані на прозорість фінансово-економічної та освітньо-інформаційної діяльності релігійних організацій, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.

Усі пропозиції Комітет візьме до уваги задля підготовки Рекомендацій за результатами слухань. Рекомендації буде опубліковано на сайті Комітету.