Депутати Європарламенту просять український уряд повернути громаді костел св. Миколая у Києві

Депутати Європарламенту просять український уряд повернути громаді костел св. Миколая у Києві - фото 1
Настоятель Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної отець Павло Вишковський відвідав Європейський парламент у Брюсселі та зустрівся з найбільшими проукраїнськими депутатами цієї установи.

Про це повідомляє Католицький Медіа-Центр.

Розмова священнослужителя з політиками здебільшого стосувалася повернення релігійній громаді костелу святого Миколая у Києві.

"Депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський, який ініціював чимало законопроектів щодо підтримки України, радо прийняв мене у своєму офісі і відразу ж написав твіт до Президента України та українського уряду про те, що він всебічно підтримує повернення київського храму св. Миколая римо-католицькій громаді", - зазначив о. Павло Вишковський.

Окрім цього, свою підтримку щодо повернення святині висловили депутати Ганна Фотига та Вітольд Ян Ващиковський, який займається делегацією України у Європарламенті.

Як повідомив о. Павло, за повернення громаді костелу св. Миколая також висловився посол Анджей Садось, постійний представник Польщі при Європейському Союзі.

«Україна є нашим східним партнером, знедолена вже багаторічною війною, і, окрім цього, храм св. Миколая вже понад 20 років тому Президент України пообіцяв повернути Папі Римському, нині святому Іваану Павлу ІІ, тому вважаю це за пріоритет, щоб підтримати Ваше клопотання щодо його повернення парафії», сказав посол у розмові із священнослужителем.

Нагадаємо, 3 вересня ввечері у костелі св. Миколая виникла пожежа.

7 вересня громада звернулася до Президента Володимира Зеленського щодо передачі костелу Святого Миколая в управління релігійній спільноті.

Прем'єр-міністр Шмигаль підтвердив, що доручив вивчити можливість передачі костелу св. Миколая громаді.