Депутати звернулися до Мін'юсту, щоб прискорити знесення «храму-МАФу» в Києві

29 лютого, 15:33
Суспільство
Депутати звернулися до Мін'юсту, щоб прискорити знесення «храму-МАФу» в Києві - фото 1
22 народні депутати спільно звернулися до міністра юстиції Дениса Малюськи із запитанням про терміни знесення «храму-МАФу» УПЦ МП біля Десятинної церкви в Києві, який апеляційний суд зобов'язав демонтувати ще пів року тому.

Про це розповів один із депутатів Ігор Гузь («За майбутнє»), передає Громадське.

«Від рішення суду минуло майже пів року! А "храм-МАФ" так і стоїть на місці. Спільно з колегами-депутатами (включно зі мною — 22 депутати) звернувся до Міністра юстиції із запитанням: коли ж все-таки буде виконане рішення суду? Коли осередок країни-агресорки у самому центрі столиці України буде демонтований?!» — написав він.

Нагадаємо, Господарський суд міста Києва ще 15 лютого 2023 року зобов'язав знести «храм-МАФ» на території Музею історії України, проте УПЦ МП взялася оскаржувати це рішення. Зрештою, у вересні 2023-го апеляційний суд підтвердив зобов'язання звільнити ділянку від незаконно збудованого «храму-МАФу».

Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, розташована на території Національного музею історії України та споруджена релігійною громадою Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Каплиця УПЦ МП розташована в буферній зоні, яка перебуває під охороною ЮНЕСКО. Це історичне місце біля культурної пам’ятки — фундаменту Десятинної церкви, зведеної ще в десятому столітті.

У Міністерстві культури заявляли, що каплицю споруджено незаконно, а 2018 року Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним і скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на цей об'єкт.

Міністр культури зазначав, що самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року, а 2012-го, за часів Януковича, почалося «узаконення» незаконного будівництва.