Держава повинна створити максимально некомфортні умови для Моспатріархату, - експерт

26 травня, 12:44
Держава
Держава повинна створити максимально некомфортні умови для Моспатріархату, - експерт - фото 1
Священнослужителі УПЦ МП навіть, коли підтримують ЗСУ, моляться за Україну, вони все одно залишаються інструментом в руках Кіріла і Кремля. Тому держава повинна створити максимально некомфортні умови для Моспатріархату.

Таку думку в інтерв'ю «Дивись.info» висловив релігієзнавець Дмитро Горєвой.

"Є два шляхи, як можна вирішити це питання. По-перше, РНБОУ може запровадити санкції проти Московської Патріархії і проти її представників в Україні. Але з тим є трохи проблема, оскільки, як відомо, санкції не можуть бити по українських громадянах. Санкції можна запроваджувати щодо юридичних осіб", - зазначив експерт.

За його словами, є інший дієвий метод.

"Другий спосіб, я б його назвав більш витонченим – це не пряма заборона, а створення максимально некомфортних умов для Московського Патріархату в Україні. Тому що заборона релігійної організації, навіть в умовах війни, завжди сприймається цивілізованим світом як не дуже добра ситуація. А так є можливість УПЦ МП позбавити усіх пільг, які надає українська держава релігійним організаціям. Зокрема призупинити або розірвати дію договорів оренди на культові споруди, які є в державній чи комунальній власності, на земельні ділянки. Скасувати 50-відсоткову знижку на газ, зрештою змусити виконати закон про перейменування, який був прийнятий ще за часів Порошенка.

Парафія, яка належить до Московського Патріархату і не хоче приводити свою статутну назву у відповідності до чинного законодавства, повинна втрачати правоздатність чи чинність юридичної особи, бо її назва не відповідає законодавству. Такі парафії слід позбавити основних комунікацій (газу, світла і води) доти, доки вони не приведуть свої статути, аби вони відповідали чинному законодавству. Гадаю, зараз не дуже багато парафій готові написати у своїх статутах, що вони належать до Російської Православної Церкви.

Тому це буде таким собі інструментом державної політики в релігійній сфері", - заявив Горєвой.