Держдеп США у звіті про порушення прав людини згадав напад на журналісту у Києво-Печерській лаврі

24 квітня, 14:55
Суспільство
Держдеп США у звіті про порушення прав людини згадав напад на журналісту у Києво-Печерській лаврі - фото 1
Держдеп США оприлюднив звіт про порушення прав людини в Україні за 2023 рік. У документі, окрім іншого, згадано про напад митрополита УПЦ МП Павла на журналістку у Києво-Печерській лаврі.

Про це повідомляє Еспресо.

"30 березня в Києво-Печерському монастирі під час інтерв’ю журналістам митрополит УПЦ напав на кореспондентку Еспресо TV Валерію Пашко, штовхаючи її та намагаючись вибити з рук мікрофон", - йдеться у звіті.

Нагадаємо, того дня комісія Міністерства культури мала проводити інвентаризацію майна "Києво-Печерського заповідника", оскільки закінчився дії договору про оренду приміщень між Національним заповідником «Києво-Печерська Лавра» та УПЦ МП. Священнослужтиелі Московського Патріархату відмовились виконувати рішення Мінкульту.

Митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь), коментуючи подію, погрожував журналістам побити палицею їхні камери та загалом поводився агресивно під час спілкування.

Він намагався вибити мікрофон у кореспондентки Валерії Пашко та штовхнув її.

«Я вас не запрошував! Я не хочу спілкуватися. Це не державна установа і я не державна людина.. Я ще раз вам кажу, пройдіть звідси», — сказав він.

Митрополит також погрожував журналісту видання «Телеграф» Яну Доброносову.
Під час розмови з єрархом представники ЗМІ попросили митрополита сказати, що Росія напала на Україну, але він промовчав.

Згодом поліція Києва розпочала кримінальне провадження щодо порушення прав журналістів під час виконання своїх професійних обов′язків біля Києво-Печерської лаври.

Національна спілка журналістів заявила про масові порушення прав роботи журналістів біля лаври.