Держетнополітики: Умань готова прийняти паломників-хасидів, але «стовідсоткову безпеку» не гарантує
За повідомленням Радіо Свобода, у засіданні взяли участь, зокрема, міська голова Умані Ірина Плетньова, начальник управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Олександр Шабатін, представники громадських організацій та уряду.
Група обговорила порядок перетину кордону, забезпечення безпеки паломників, облаштування зони паломництва в місті, а також умови проживання та харчування паломників.
Як цитують у Держетнополітики, Плетньова підтвердила готовність Умані прийняти паломників, повідомивши, що міська влада розробила план дій на випадок надзвичайних ситуацій.
«Водночас вона зауважила, що через обмежену кількість укриттів, необхідних для значної кількості паломників, місто не може гарантувати стовідсоткову безпеку. Це створює значні виклики для місцевої влади та вимагає максимальної координації зусиль усіх залучених сторін», – йдеться в повідомленні.
Служба додає, що учасники зустрічі сформулювали протокольні рішення та уточнили «план дій щодо забезпечення належної координації всіх залучених до організації паломництва сторін».
Днями голова Черкаської ОВА Ігор Табурець закликав хасидів утриматися від паломництва в Умань на святкування Рош га-Шана. Водночас він визнав, що, попри застереження, частина вірян все ж приїде до Умані.
У 2023 році, попри застереження української влади та безпекових служб, Умань відвідали понад 23 тисячі паломників-хасидів.
В Умані є могила цадика (праведника) Нахмана, засновника так званої брацлавської течії хасидизму, – одна з найшанованіших святинь і місце паломництва для представників цієї течії. Усі юдеї з цієї течії хасидизму вважають своїм обов’язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана і вірять, що новий рік, якщо вони зустрінуть його на святі Рош га-Шана саме в Умані, обов’язково буде для них щасливим.