Держсекретар Блінкен: США продовжать виступати на захист свободи віросповідання

16.05.2023, 12:49
Світові
Держсекретар Блінкен: США продовжать виступати на захист свободи віросповідання - фото 1
Держсекретар Ентоні Блінкен представив доповідь про стан зі свободою віросповідання у світі та заявив, що США продовжать виступати на захист цих прав у тих країнах, де ці права обмежуються.

Про це повідомляє Голос Америки.

Держдепартамент оприлюднив доповідь про стан свободи віросповідання у майже 200 країнах та територіях по всьому світу за 2022 рік.

Виступаючи у понеділок, держсекретар Ентоні Блінкен відзначив прогрес у розширенні свободи віросповідання в Бельгії, Бразилії, Канаді, ЄС та Центральноафриканській Республіці, а також досягнення громадянського суспільства та інших урядів по всьому світу у звільненні багатьох, хто був затриманий або ув'язнений за здійснення прав на сповідання своєї релігії чи переконань.

У доповіді також йдеться про те, що уряди багатьох країн світу продовжують переслідувати релігійні меншини, використовуючи безліч методів, включаючи тортури, побиття, незаконне стеження та так звані табори перевиховання. Вони також продовжують застосовувати інші форми дискримінації за ознакою віри або відсутності віри, наприклад, виключаючи релігійні меншини з певних професій або змушуючи їх працювати під час релігійних свят.

«Уряди використовують закони про боротьбу зі зверненням в іншу віру, богохульством, віровідступництвом, які забороняють акт залишення віри, для виправдання переслідування тих, хто не дотримується їхньої конкретної інтерпретації теології, часто використовуючи ці закони проти гуманістів, атеїстів та ЛГБТК+, – заявив Блінкен. – У всьому світі громадяни та організації громадянського суспільства стали на боротьбу з цими діями, часто наражаючи себе на великий ризик. Такі НУО, як Кампанія на захист уйгурів та Уйгурський проект з прав людини, документують геноцид та злочини проти людяності стосовно переважно уйгурів-мусульман у Сіньцзяні, Китай».

Держсекретар відзначив мирні протести в Ірані з вимогою дотримання прав людини, включаючи свободу релігії, а також зусилля тисяч вчителів з мусульманської, буддійської, християнської та інших конфесій, які на тлі репресій військового режиму Бірми проти релігійних меншин продовжують викладати важливість прав людини, включаючи свободу віросповідання.

«Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати цих сміливих захисників свободи віросповідання, – заявив Блінкен. – Ми продовжуватимемо виступати на захист свободи віросповідання у країнах, де ці права обмежуються як публічно, так і безпосередньо у взаємодії з представниками урядів. Ми продовжуватимемо працювати над захистом і просуванням свободи віросповідання у себе в країні, у тому числі через міжвідомчу групу, яку президент Байден створив у грудні для боротьби з релігійними забобонами та дискримінацією».