Держсекретар США і міністр закордонних справ Великобританії відвідали катедральний собор УГКЦ у Лондоні

Держсекретар США і міністр закордонних справ Великобританії відвідали катедральний собор УГКЦ у Лондоні - фото 1
У Всесвітній день біженців і напередодні Міжнародної конференції з питань відбудови України Державний секретар США Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі і Державний секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Баньков відвідали греко-католицький катедральний храм Пресвятої родини в Лондоні.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Гостей зустрів владика Кеннет Новаківський, єпископ Української католицької єпархії Пресвятої родини.

Держсекретар США, міністр закордонних справ Великої Британії й Державний секретар Міністерства закордонних справ України відвідали також Український центр підтримки (Ukrainian Welcome Center), який від початку повномасштабної війни діє при лондонській катедрі УГКЦ. Там вимушені переселенці з України можуть одержати поради та підтримку, необхідні для адаптації до життя у Великій Британії.

Як відомо, 21–22 червня у Лондоні відбудеться Конференція з питань відновлення України, на якій понад 1000 іноземних посадовців із понад 60 держав, а також керівники бізнесу та глобальні інвестори, обговорюватимуть шляхи допомоги Україні у відбудові.

Довідка

Український центр підтримки (Ukrainian Welcome Center) був створений як партнерська ініціатива Української католицької єпархії Пресвятої родини в Лондоні та Союзу українців у Великій Британії. Ініціативу підтримують міністерства Уряду Сполученого Королівства та багато неурядових, релігійних та благодійних організацій, компаній та окремі спонсори. Мета діяльності центру - надання допомоги громадянам України у Великій Британії, переміщеним унаслідок війни, що ведеться Росією проти України. Центр надає основну інформацію щодо прибуття, поселення та тривалого перебування у Сполученому Королівстві, а також відіграє роль громадського осередку, що сприяє українцям у збереженні зв’язку з власною культурою та суспільством.

Сотні українців уже отримали допомогу під час регулярних консультацій і багато з них беруть участь у щотижневих заходах, серед яких курси англійської мови, арттерапія, група матерів із дітьми тощо. Центр розташований у приміщенні Українського католицького собору в лондонському районі Мейфер.

Центр офіційно відкрили британський король Карл ІІІ та перша леді України Олена Зеленська в листопаді 2022 року.