Держсекретар Ватикану у День Європи у храмі УГКЦ в Римі очолив Літургію та молитву за мир в Україні

10 травня, 11:23
Католики
Держсекретар Ватикану у День Європи у храмі УГКЦ в Римі очолив Літургію та молитву за мир в Україні - фото 1
Державний Секретар Святого Престолу кардинал П'єтро Паролін 9 травня відслужив Месу з нагоди Дня Європи в українському соборі Святої Софії в Римі. Спільна молитва за Європу, за мир та за постраждалих від війни в Україні відбулася з ініціативи Посольства України та Представництва ЄС при Святому Престолі. У ній взяли участь також: архиєпископ Ріно Фізікелла, Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації, владика Діонісій Ляхович, Апостольський Екзарх для українців візантійського обряду в Італії, владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, дипломати.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

"Звершуємо цю Євхаристію в храмі, посвяченому Святій Софії, Божій Премудрості. Звершуємо її, випрошуючи дару миру для України, духовної та матеріальної розради для жертв війни та особливо для біженців, дітей, для тих, хто втратив усе, для самотніх. Нехай же Господь просвітить серця правителів, аби вони докладали зусилля для відновлення миру та згоди. Протягом цього місяця травня особливо звертаємося до Марії, Цариці миру: нехай же Вона завжди захищає нашу Європу Своїм покровом", – цими побажаннями кардинал П’єтро Паролін завершив свою проповідь.

Посол України у Ватикані Андрій Юраш висловив вдячність за молитву в українському храмі у День Європи.

"Усі посольства країн Євросоюзу при Святому Престолі, а також ще двадцять посольств дружніх країн відсвяткували і молитовно відзначили цей день у найбільшій українській Святині Риму.

За всіма вимірами це був унікальний та безпрецедентний захід, який підкреслював і свідомо означував базові підходи у сприйнятті України напередодні очікуваних червневих рішень Євросоюзу стосовно інтеграції України до ЄС за прискореною процедурою: суть позиції і всіх представництв країн ЄС при Святому Престолі, і самої Апостольської Столиці - однозначна підтримка України у її швидкому включенні до європейських структур", - йдеться у дописі посла на сторінці у Фейсбук.

У своїй промові після Меси Андрій Юраш подякував за підтримку України в цей неймовірно важкий час і підтвердження належності України до культурного та духовного простору, в якому поділяються однакові цінності та принципи, засновані на повазі до людської гідності, вільному виборі та безсумнівному визнанні права кожної держави будувати і відчувати власну ідентичність.

"На жаль, через невиправдану, неймовірно жорстоку, «варварську» (як неодноразово визначав Святіший Отець Папа Франциск) агресію проти України з боку імперіалістичної путінської Росії, усі ці вищезазначені загальноєвропейські цінності знаходяться під загрозою. Не лише для України, а й для всього європейського континенту.
Але подія, як у нас зараз, гарантує всім тут, у Римі, і всім в Україні, що разом – за підтримки Європи та української боротьби за державну цілісність та спільні цінності – ми зможемо зупинити війну та повернути повний контроль над усіма українськими територіями", - сказав Андрій Юраш.

За його словами, Меса за Україну, яку очолив кардинал Паролін, є також великим знаком підтримки України Апостольською Столицею.

"Моє бажання – припинити війну. Але водночас це бажання і мого президента Володимира Зеленського та мільйонів українців. Я твердо вірю, що сьогоднішня молитва представників усіх європейських народів допоможе втілити це бажання в життя. Як і інше бажання мільйонів українців – побачити Святішого Отця, який молиться у найсвятішому місці України, стародавньому київському соборі Святої Софії. Тож, давайте побудуємо міст разом: між сьогоднішньою молитвою в римській святій Софії та найближчою молитвою в київській святій Софії, яку очолить Святіший Отець і яка означатиме кінець війни", - такими словами завершив свій виступ посол Андрій Юраш.