Держсекретар Ватикану: Я закликав росіян покласти край бойовим діям

13 березня, 11:23
Суспільство
Держсекретар Ватикану: Я закликав росіян покласти край бойовим діям - фото 1
Після падіння Берлінської стіни ми виявилися неспроможними збудувати нову систему співіснування між державами, що вийшла би за межі військових союзів та економічної вигоди. Війна, що триває в Україні, унаочнює цю поразку.

Про це в інтерв'ю ватиканськими медіа заявив Державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін, передає Vatican News.

"Думаю, однак, що перед обличчям того, що відбувається, необхідно запитувати себе: чи ми дійсно робимо все можливе для досягнення перемир’я? Чи дорога зброї – це єдина, яка залишилася? Я добре розумію, що ці слова, маючи перед собою убивства жінок і дітей, мільйони переміщених осіб, країну, яку знищують, можуть звучати утопічно. Але мир – це не утопія, потрібно негайно рятувати численні життя, над якими нависла небезпека! Тому відчувається необхідність широкомасштабних політично-дипломатичних ініціатив, які досягнуть припинення вогню та початку переговорів, аби знайти ненасильницьке вирішення. Святий

Престол готовий зробити все можливе в цьому сенсі", - зазначив єрарх.

Держсекретар наголосив, шо Папа та Святий Престол рішуче засуджують війну. Він також розповів, що мав розмову із російським міністром закордонних справ Лавровим.

"Я повторив заклик Папи негайно припинити вогонь. Я закликав покласти край бойовим діям та прямувати шляхом переговорів у вирішенні конфлікту. Я наполіг на повазі до цивільного населення та на гуманітарних коридорах. Я також повторив те, що Папа сказав минулої неділі під час молитви «Ангел Господній», про повну готовність Святого Престолу до будь-якого посередництва, що може посприяти мирові в Україні", - заявив кардинал.

"Війна схожа до ракової пухлини, що розростається, поширюється, підживлює себе саму. Це авантюра, що не має вороття, повторюючи пророчі слова святого Івана Павла ІІ. На жаль, мусимо це визнати: ми потрапили у вир, що може мати незліченні та пагубні наслідки для всіх. Коли триває конфлікт, коли зростає кількість невинних жертв, завжди важко повернутися назад, хоча це не є неможливим, якщо існує справжня воля це зробити, важко з усіх сил вести переговори, триматися кожної можливої дороги для досягнення вирішення, бути наполегливими у спробах мирних ініціатив. Ми не повинні піддаватися логіці насильства й ненависті", - сказав Держсекретар Ватикану.