Десятиріччя понтифікату Папи Франциска: Світові релігійні лідери висловили свої побажання «дорогому братові»

Десятиріччя понтифікату Папи Франциска: Світові релігійні лідери висловили свої побажання «дорогому братові» - фото 1
Десять років тому, 13 березня 2013 року, аргентинського кардинала Хорхе Маріо Берґольйо обрали Папою Римським. Сьогодні з цим ювілеєм понтифіка привітали представники різних релігій.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Патріарх Варфоломій:

«Протягом цих десяти років наша дружба і наша співпраця, особливо, в служінні несення розради та миру всьому Божому людові, та в завданні пропагувати піклування та оздоровлення всього Божого створіння, зблизили нас у нашому спільному переконанні та в зобов’язанні бачити обличчя й приймати присутність Господа Нашого Ісуса Христа в найменших наших братах і сестрах.. На многія літа, мій дорогий друже!».

Головний Рабин Риму Рікардо Ді Сеньї:

«Число “10” – це важливе число, символічне. Воно є основою нашого числення, десять є пальців нашої руки, але дослідникові Біблії десятка нагадує про Десять Заповідей, а також про десять фундаментальних слів, якими був створений світ, як також десять, за словами Мойсея, було бунтів народу Ізраїля під час переходу через пустелю...

Отож, відзначаємо важливу дату: моїм побажанням для Папи Франциска є, аби він і далі втішався добрим здоров’ям, мав багато сил і насамперед мудрість, щоби провадити свою спільноту із тими рішучістю та мудрістю, які виявляв досі. Й щоби надалі зберігав ці особливі стосунки дружби, які він захотів підтримувати з єврейським народом».

Кентерберійський Архиєпископ Джастін Уелбі в своєму вітанні виокремлює на основі спогадів про першу свою зустріч з Папою Франциском три його риси.

«Я переконався у його надзвичайно глибокій людяності, що не опускається до компромісів з істиною та надає кожній людині нескінченну цінність», – зазначає він, відзначаючи як другий елемент «значну відкритість у підході до моралі», коли він «трактує проблеми з вражаючого кута бачення». «Коли говориш з ним про різні питання, які на які Церква повинна давати відповідь, він дивиться у людське серце та знаходить такі способи любити, які здатні пом’якшити закам’янілі частини серця», – веде далі Джастін Уелбі, вказуючи «на простоту, яка є справжньою простотою» як на третю рису. «Ці три речі: значущі здібності його інтелекту та характеру, глибина його серця та його простота дають йому змогу у надзвичайний спосіб досягати до тих, хто перебуває поза Церквою», – підсумовує він, називаючи це благословенням «для усієї Церкви, не лише для католицької».

Великий Імам Аль-Азгар Ахмад Аль-Таїб у своєму вітанні відзначає «видатний шлях цих десяти років, протягом яких» Папа Франциск старався «будувати мости любові та дружби між усіма людьми» та його «невтомні зусилля на підтримку цінностей братерства». «Мій брате Папо Франциску, наш світ переповнений викликами, конфліктами та труднощами на всіх рівнях, – моральних, економічних і соціальних, – що помножує страждання багатьох людей; ось чому стає великою відповідальність лідерів і послідовних знакових постатей, якою є також Ви, щоби полегшувати страждання пригноблених. Молю Бога, щоби Він благословив Ваші зусилля в пошуках миру й допоміг нам разом з Вами й з усіма тими, хто любить добро, з людьми доброї волі, сповнити наш релігійний і моральний обов’язок сприяти мирові та зміцнювати взаємне пізнання і солідарність».