Десяток громад напередодні Великодня залишили УПЦ МП

В управлінні ПЦУ у Дніпрі - фото 1
В управлінні ПЦУ у Дніпрі
Десять громад у п'ятьох областях вирішили змінити юрисдикцію і перейти до ПЦУ. Серед них — одна громада на Дніпропетровщині.

11 квітня керуючий Дніпропетровською єпархією ПЦУ архиєпископ Симеон (Зінкевич) прийняв представників громади св. ап. Петра і Павла с. Маломихайлівка, Кам’янського району, Дніпропетровської області, які вирішили перейти до Православної Церкви України.

На Житомирщині і Буковині по дві громади залишили МП.

11 квітня до ПЦУ приєдналася Свято-Троїцька релігійна громада с. Великі Лісівці Житомирського (Попільнянського) району без настоятеля. В управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії відбулася зустріч представників релігійної громади, які подали прохання на прийняття до Помісної Церкви, після чого отримали посвідчення та указ про прийняття.

Десяток громад напередодні Великодня залишили УПЦ МП - фото 112677

14 квітня до ПЦУ приєдналася громада Воскресіння с. П'ятки, священик відмовився прийти на збори, — повідомляє сайт Чуднівської громади. На зборах було обрано п'ятьох делегатів, які будуть представляти село в єпархії, щоб остаточно оформити дане рішення.

Як повідомляє АСС, на сайті Чернівецької ОВА опубліковано розпорядження начальника адміністрації Руслана Запаранюка від 7 квітня про реєстрацію у новій редакції Статутів релігійних організацій. Таким чином до ПЦУ перейшла релігійна парафія вмч. Іоана Сочавського села Мигове Вижницького району. Таке ж бажання виявили парафіяни церкви святого великомученика і цілителя Пантелеймона с. Гаврилівці у Чернівецькому районі.

Найбільше переходів відбулося на Хмельниччині.

11 квітня мешканці громади храму Різдва Богородиці села Заставці одностайно проголосували "за" перехід до ПЦУ.

До ПЦУ долучилася дві парафії Старокостянтинівського благочинного округу:

  • громада храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Старокостянтинів;
  • громада храму Архистратига Михаїла с. Воронківці з настоятелем прот. Андрієм Янковським — ця громада робила спробу приєднатися до ПЦУ рік тому, але цього разу справу доконано.

Про це на фейсбук-сторінці повідомив єпископ Хмельницький ПЦУ Павло (Юристий).

Десяток громад напередодні Великодня залишили УПЦ МП - фото 112676

Також до ПЦУ приєдналася громада храму св. Івана Богослова села Пашківці — за одну годину 12 квітня було зібрано 216 підписів парафіян за перехід.

Релігійна громада парафії св. Параскеви с. Киликиїв 12 квітня проголосувала за перехід до ПЦУ. Як повідомляється на фб-сторінці Ганнопільської тергромади, мешканці реєструвались, обов’язково пред’являючи свої паспортні дані. За результатами голосування був складений протокол. Збори пройшли спокійно та толерантно. За порядком слідкував наряд поліції. Сам священик не захотів підтримати парафіян та на збори не з’явився, але особисто передав ключі від храму вірянам ПЦУ.

Після Великодньої Літургії 16 квітня відбулося голосування в с. Шупики на Київщині і прийнято рішення за перехід до ПЦУ.