Деякі священики УПЦ МП на Львівщині підуть у підпілля, - Василь Дорош

07.04.2023, 14:09
Держава
Деякі священики УПЦ МП на Львівщині підуть у підпілля, - Василь Дорош - фото 1
На Львівщині не всі священнослужителі Московського Патріархату перейдуть до ПЦУ, деякі підуть у підпілля.

Про це в інтерв'ю LVIV.MEDIA розповів начальник відділу релігій та національностей Львівської обласної державної військової адміністрації Василь Дорош.

"Священики діляться на кілька категорій: одні переходять разом зі своєю громадою, деякі залишаються у своїй юрисдикції, є й такі, які переходять в підпільне служіння. Думаю, що зберігатимуться представники кожної із цих категорій. Я б не став стверджувати, що всі громади перейдуть до Православної Церкви України, бо якби вони хотіли це зробити, то уже б це зробили, зважаючи на події, що зараз відбуваються. Що ще має спонукати людей припинити відстоювати інтереси держави-агресора, мені вже не відомо", - зазначив він.

За його словами, кількість переходів до ПЦУ зараз знизилась.

"Важко щось прогнозувати, але тенденція переходів зараз набагато нижча від тієї, що була на початку війни. Але потрібно розуміти, що голос суспільства, громадськості не затихне. Люди не припинять бажати того, щоб в Україні не було Російської Церкви. І ця тенденція призведе до того, що не тільки на рівні священиків, а й на рівні єпископів потрібно буде ухвалювали якесь виважене рішення", - підкреслив Василь Дорош.