• Головна
  • Новини
  • Діалог з УПЦ КП та УАПЦ має базуватися на основі церковних канонів, - єпископ Львівський і Галицький Філарет...

Діалог з УПЦ КП та УАПЦ має базуватися на основі церковних канонів, - єпископ Львівський і Галицький Філарет

25.02.2014, 11:18
Діалог з УПЦ КП та УАПЦ має базуватися на основі церковних канонів, - єпископ Львівський і Галицький Філарет - фото 1
Діалог щодо подолання розколу з іншими Православними Церквами України УПЦ (МП) готова продовжити на основі пріоритету церковних канонів.

untitled-a.jpgДіалог щодо подолання розколу з іншими Православними Церквами України УПЦ (МП) готова продовжити на основі пріоритету церковних канонів.

Таку думку у коментарі УНІАНу висловив представник новоутвореної комісії для діалогу з представниками УПЦ КП та УАПЦ, єпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет (Кучеров).

Коментуючи рішення Священного Синоду УПЦ (МП) від 24 лютого, він зазначив, що воно зняло напруження у суспільстві, спровоковане ймовірним релігійним протистоянням.

«Як бачимо, священноначалля Церкви запевнило український народ в тому, що причин для конфлікту на релігійній основі немає і бути не може, оскільки біль розколу українського Православ’я щемить серця багатьох», - сказав єрарх.

Єпископ підкреслив, що у журналах Синоду зазначено, що УПЦ (МП) готова продовжити діалог, "оскільки мова про подолання розколу ведеться постійно, можливо не так стрімко, як того хотілося б, та все ж він є".

«Церква – це не громадська організація і не політична партія, яка керується земними законами. Церква – це Тіло Христове, і якщо наше тіло має рану – ми намагаємося прискіпливо її лікувати, вилучивши причину, застосовуємо всі можливі способи, які не суперечать законам медицини. Так само ми повинні прискіпливо займатися лікуванням рани на Тілі Христовому відповідно до канонів, які мусять бути пріоритетом у веденні діалогу з представниками УПЦ КП і УАПЦ. Тому дуже хочеться, щоби й єрархи, й народ Божий це усвідомлювали і не допустили жодних провокацій з приводу продовження нашого діалогу», - пояснив владика Філарет.

«Я вірю в те, що насправді ми зможемо налагодити не діалог взаємозвинувачень, а діалог прощення і прямування назустріч один одному. Усі ми є громадянами однієї держави і дітьми одного Бога! А це означає, що ми повинні бути зацікавленні у тому, щоби кожен був почутий на цьому нелегкому шляху, щоби ми залишили своїм прийдешнім поколінням живий приклад всепрощення і любові», - висловив сподівання єпископ Філарет (Кучеров).