Динаміка переходів: сім релігійних громад за тиждень залишило УПЦ МП

Храм у Лідухівці - фото 1
Храм у Лідухівці
Три з Хмельниччини, по одній громаді з Сумщини, Київщини, Житомирщини і Рівненщини за 14-21 серпня змінили свою юрисдикцію і перейшли до ПЦУ.

16 серпня у селі Лідихівка на Хмельниччині відбулися збори релігійної організації щодо вирішення питання подальшої долі православної громади. У них взяли участь представники духовенства ПЦУ і УПЦ МП, у т.ч. настоятель місцевого храму Святої мучениці Параскеви УПЦ МП отець Миколай.

Під час зустрічі учасники обґрунтували свої позиції стосовно статусу громади, зміни канонічного підпорядкування громади з УПЦ МП в ПЦУ, зміни до статуту, обрання парафіяльної ради церкви та подання документів на реєстрацію.

Далі відбулося голосування, під час якого майже усі присутні проголосували за перехід до ПЦУ.

18 серпня стало відомо, що до Сумської єпархії ПЦУ приєдналася громада Покрови Пресвятої Богородиці села Землянка на Сумщині.

21 серпня відбулися збори у кількох населенних пунктах.

Громада у селі Тарасівка, що у Київській області, провела збори, на яких всі присутні 764 віряни одноголосно проголосували «за» приєднання парафії храму Успіння Пресвятої Богородиці до Православної Церкви України.

Цього ж дня в будинку культури села Колибаївка на Хмельниччині відбулися збори мешканців сіл Колибаївки, Червоної Чагарівки та Вільховця, де віряни церкви святого Архистратига Михаїла вирішили перейти до Православної Церкви України.

Таке ж рішення прийняла громада села Баймаки з цієї ж області.

На Рівненщині цієї неділі до ПЦУ перейшла громада храму Покрови с. Кричильськ.

В неділю також надійшла інформація, що до ПЦУ перейшла громада Різдва Пресвятої Богородиці с. Скурати на Житомирщині.