Дії РФ щодо української Церкви в Криму межують з геноцидом - представництво Президента

06.08.2020, 16:29
Держава
Росія продовжує проводити політику держави-окупанта щодо витіснення української Церкви з анексованого Криму.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим на чолі з Антоном Кориневичем засудило таке рішення і вважає, що воно є втіленням політики держави-окупанта щодо витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Про це 5 серпня повідомила Украінська правда.

"Росія хоче, щоб в Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих заходів і дій для захисту Української Церкви", - наголосиди в представництві.

"По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Нагадаю, що рішення про виселення з храму кримські суди постановили ще влітку 2019 року. Одночасно влада РФ намагаються знести каплицю в Євпаторії. За тиждень до цього архиєпископ Климент отримав вимогу від судових приставів розібрати каплицю".

Нагадаємо, 4 серпня Верховний Російської Федерації відмовився переглядати рішення окупаційних судів на території Криму щодо виселення громади Православної еркви України з кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі.