Для потреб Севастополя окупанти вирішили черпати воду з озера св. Климента

Близько 1 млн. кубометрів води планують забрати окупанти з озера севастопольського міста Інкерман для покриття дефіциту.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Ведеться прокладка трубопроводу для забору звідти води в міську систему з подальшим очищенням. Це вимушений захід. Ми плануємо взяти звідти близько одного мільйона кубів. Знаємо, що ця водойма природно відновиться - там є джерела підземних вод", - сказав заступник губернатора Микола Жигулін на засіданні законодавчих зборів Севастополя в четвер.

Чиновник пояснив, що озеро стане в цьому році резервним джерелом. "На жаль, нам доводиться це робити, тому що води дійсно не вистачає. Ми шукаємо всі можливі способи, щоб місто не відчував незручностей в частині графікових подач води", - зазначив він.

В Інкермані одне озеро, воно названо в честь святого Климента і розташовано поруч з однойменним чоловічим печерним монастирем. За легендою, в I столітті нашої ери після молитов засланого Папи Климента у кар'єрі, де добували білий камінь, з'явилося джерело. Звістка про чудо швидко поширилася на півострові, джерело почали називати цілющим. У другій половині ХХ століття через вибухові робіти джерело пошкодили, і утворилося озеро.

Як повідомлялося, в Севастополі через зниження рівня водосховища оголошено режим підвищеної готовності.