До Дня Свободи Карітас Івано-Франківськ організував фотовиставку “Вільні. Гідні. Єдині”
Мешканців і гостей Івано-Франківська запросили ознайомитися з історіями волонтерства та допомоги як місцевих жителів та волонтерських груп, так і людей, які покинули свої домівки та переселились на Прикарпаття через повномасштабне вторгнення Росії. Плетіння сіток, допомога сім’ям, що постраждали від війни, арт-терапевтичні майстерні для дітей, збір коштів та пошив одягу на потреби воїнів, формування продуктової допомоги та багато інших добрих справ - це неповний список діяльностей, які єднають кожного українця і українку у велику родину, основна цінність якої - наближення перемоги.
«Церква завжди стоїть на сторожі гідності людини. Наш народ за дев’ять років війни показав, що гідний волі і ми зобов’язані надати людям можливість відчути бути причетними до тієї перемоги, яку вони доводять своє працею, - наголошує директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній. – «Карітас», в свою чергу, намагається об’єднати таких людей. Вони своєю жертовністю і працею доводять, що ми єдині і гідні бути вільні серед інших народів. Наша мета – довести, що ці люди дуже потрібні, перш за все, нашим бійцям на передовій, бо допомагають наблизити нашу перемогу».
На фотографіях, представлених на тематичній виставці до Дня Гідності і Свободи - ілюстрація щоденної і кропіткої праці івано-франківських волонтерів.
«Моя робота почалася ще в 2015 році, коли чоловік пішов на війну, - розповідає Оксана Олійник, яка представляє організацію волонтерів села Крихівці. – А з 24 лютого цього року наша робота значно активізувалася. Спочатку перебирали одяг, який приходив для переселенців, пізніше почали шити балаклави, постільну білизну, спідню білизну. Зараз проходить збір теплого одягу і до цього активно долучилася наша церковна парафія – коштами, самими речами. В’яжемо багато сіток. Виготовляємо окопні свічки. Чимало охочих долучилися до в’язання теплих шкарпеток для наших хлопців, які на фронті, щоб їх хоч якось зігріти. Працюємо тому, що наші захисники там, а ми тут маємо їм допомагати і їх підтримувати».
Педагог Валентина Борульник приїхала на Прикарпаття разом з родиною, двома дітьми з Донеччини. Її чоловік захищає нашу державу в збройних силах. Саме це допомагає жінці працювати на якнайшвидше наближення перемоги.
«Загалом, волонтерською діяльністю я займаюся дуже давно – це вже як стиль життя. Працюю з молоддю вже понад 20 років. Намагаюся надихати на те, щоб бути справжніми громадянами нашої країни з активною життєвою позицією, - ділиться пані Валентина. – Світлини, які бачимо на цій виставці, ілюструють нашу роботу вже в Івано-Франківському Карітасі. Бо переїхавши сюди, познайомившись з цим благодійним фондом, вирішила почати нову волонтерську діяльність. Це щоденні якісь добрі справи, в тому числі, пов’язані з підтримкою людей, які так само як і я, прибули з різних регіонів України і потребують особливої допомоги. Але головна мета нашої діяльності – якнайшвидше прийти до перемоги. Ми не втомлюємося бо розуміємо один одного».
Заступник голови Івано-Франківської ОДА Людмила Сірко поділилася тим, що виставка до Дня Гідності і Свободи - це черговий приклад співпраці влади і БФ Карітас. У найближчих планах ще один великий проект - спільне відкриття шелтерів для внутрішньо переміщених осіб.