До Криму прибули мощі святого Димитра Солунського

31.10.2011, 09:48
До Криму прибули мощі святого Димитра Солунського - фото 1
До Сімферополя прибула частка мощів святого великомученика Димитра Солунського.

250px-Dymitr_z_Salonik.jpgДо Сімферополя прибула частка мощів святого великомученика Димитра Солунського.

30 жовтня Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар і представники духовенства Сімферопольської і Кримської єпархії зустріли святиню біля Кафедрального собору Святого Благовірного князя Олександра Невського.

Після зустрічі святиня хресним ходом попрямувала до кафедрального собору святих апостолів Петра і Павла. Про це інформує сайт єпархії.

Довідка: Святий Димитро Солунський –  великомученик із м. Солунь (Салоніки) в Греції, ім'я якого поширене серед українського народу та на честь якого в Україні збудовано багато церков.

Дмитрій був сином римського проконсула у Фессалоніках (сучасна назва Салоніки, слов'янська назва — Солунь). Ішло вже третє століття християнства, римське язичництво посилювало гоніння. Батько й мати св. Дмитрія були тайними християнами. У таємній домашній церкві, яка була в домі проконсула, хлопчик був охрещений. Дмитрій одержав християнське виховання. Коли помер батько, а Дмитрій став уже повнолітнім, імператор Галерій Максиміан, який вступив на престол в 305 році, викликав його до себе й призначив на місце батька проконсулом Фессалонікійської області. Головне завдання, поставлене перед ним, полягало в обороні міста від варварів і знищенні християнства.

Прийнявши призначення, Димитрій повертається у Фессалоніки й відразу заявляє, що він християнин. Замість того, щоб переслідувати християн, він став відкрито навчати мешканців міста християнській вірі та викорінювати ідолопоклонство та поганські звичаї.

Коли імператор Максиміан довідався, що призначений ним проконсул — християнин і багато римських підданих, прийняли християнство, гніву імператора не було меж.

Повертаючись із походу із Причорноморя, імператор вирішив вести свою армію через Фессалоніки. Коли імператор Максиміан ввійшов у місто й викликав до себе Димитрія, останній сміливо визнав себе християнином і засудив римськое ідолопоклонство. Максиміан дав вказівку посадити Дмитрія до в'язниці. На світанку 8 листопада (за старим стилем 26 жовтня) 306 року в підземну в'язницю прийшли кати й пробили святого Димитрія списами.