До Міжнародного дня хіджабу сьогодні пройде всеукраїнська акція

01 лютого, 08:30
Інші конфесії
Міжнародний день хіджабу - фото 1
Міжнародний день хіджабу
Джерело фото: islam.in.ua
Ліга мусульманок України проводить низку заходів до Міжнародного дня хіджабу. У Києві, Львові, Запоріжжі та Одесі 1 лютого відбудуться вуличні ознайомчі акції, а в ісламських культурних центрах Києва, Сум, Вінниці, Дніпра та Чернівців — освітньо-культурні заходи.

Міжнародний день хіджабу, який відзначають 1 лютого, запроваджений кілька років тому з ініціативи мусульманки Назмі Хан. Переїхавши з Бангладеш до США, вона стикнулася з нерозумінням і навіть насмішками через те, що носила хіджаб. Назмі запропонувала запровадити окрему дату на честь хіджабу, щоб побороти негативні стереотипи про іслам.

Дата збігається з початком Міжнародного тижня гармонійних міжконфесійних відносин та органічно вплітається в канву його цілей і завдань. Тому й заходи, присвячені Всесвітньому дню хіджабу, відбуваються не тільки 1 лютого, а протягом усього тижня.

Події до Дня хіджабу у попередні роки - фото 65928
Події до Дня хіджабу у попередні роки
Джерело фото: islam.in.ua

Цього дня представниці інших релігій і світоглядів на знак солідарності з мусульманками, підтримуючи їхнє право обирати одяг відповідно до приписів своєї релігії, не тільки покривають голови, а й беруть участь у їхніх тематичних заходах та акціях.

"Іслам має історичне коріння в Україні, а його послідовники досить широко представлені в релігійній палітрі українського суспільства, — розповідають у Лізі мусульманок України. — Використовуючи цю дату, українські мусульманки знайомлять співгромадян з особливостями свого віровчення, розвінчують міфи та упередження щодо ісламу, зокрема щодо становища жінки в мусульманському суспільстві".

Вперше День хіджабу в Україні відзначили у 2014 році. У 2015 в Ісламському культурному центрі м. Києва до свята провели майстер-клас: як правильно підібрати, одягати і носити українську народну хустку і мусульманський хіджаб. Проте він мав на меті показати не тільки традиційний мусульманський хіджаб, та розказати про нього, але й ознайомити присутніх з традиціями носіння української хустки.