• Головна
  • Новини
  • До "Євро-2012" в УГКЦ займуться профілактикою нетолерантності на стадіонах...

До "Євро-2012" в УГКЦ займуться профілактикою нетолерантності на стадіонах

29.08.2011, 09:57
До "Євро-2012" в УГКЦ займуться профілактикою нетолерантності на стадіонах - фото 1
Відповідну програму Церква напрацьовує за німецьким прикладом. Експерти дивляться на це скептично.

Євро-2012.gifПитання участі УГКЦ у підготовці до футбольної першості "Євро-2012" в Україні та Польщі обговорили учасники Митрополичого синоду на попередній сесії, заявив в інтерв’ю Deutsche Welle керівник інформаційного департаменту УГКЦ о.Ігор Яців. Тоді запропонували вивчити досвід церкви у Німеччині, яка під час подібного чемпіонату добре попрацювала з віруючими щодо питань терпимості і толерантності у спорті, каже о. Яців. 

За його словами, вже створено робочу групу, на жовтень вона має виробити і запропонувати комплекс заходів, до яких вдасться духівництво, працюючи над проблемою проявів агресії і взаємної нетерпимості.

Натомість представники Римо-КатолицькоїЦцеркви у Польщі вже заявили, що розробили цілий цикл релігійних занять і проповідей для учнів шкіл та парафіян, де вчитимуть паству не насміхатися над суперниками, не піддавати сумніву рішення суддів і інше. Приміром, на заняттях "Спортсмен – свідок віри" лектори розповідатимуть біографію футболістів, які є практикуючими католиками

Коментуючи цю ініціативу, історик та громадський діяч Ярослав Грицак зазначив, що роль Церкви в українському суспільстві, поза сумнівом, є важливою, але питання у тому, чи почують ці настанови молоді люди, які вдаються до насильства на стадіонах. "Екстремісти з фанатського середовища до храмів не ходять і до школи вже теж, а повчання батьків мало що дасть", –  пояснює Я. Грицак. Для таких осіб є інші, сильніші чинники – Москва, Донбас і націоналізм. 

А, як відомо, УГКЦ ніколи не мала добрих стосунків з українським націоналізмом, каже історик. І веде далі, інша справа у Польщі, там є католицький фундаменталізм, що має багато спільного з екстремізмом, а тому у польському суспільстві такі духовні проповіді можуть мати вплив на агресивних вболівальників, припускає Я.Грицак. А от на українцях це навряд чи спрацює.