Дратували антивоєнні заяви. Архимандрит Кирило (Говорун) пояснив, чому Кирил заборонив його у служінні

27 вересня, 12:55
Міжконфесійне
Дратували антивоєнні заяви. Архимандрит Кирило (Говорун) пояснив, чому Кирил заборонив його у служінні - фото 1
Архимандрит Кирило (Говорун) розповів, чому Патріарх Московський заборонив його у служінні. За його словами, одна з причин - публічне Богослужіння разом з екзархом Вселенського Патріархату.

Про це архимандрит написав у себе на Фейсбуці.

"Таке рішення після мого святкування в Києві з екзархом Вселенського Патріархату в Україні, єпископом Команським Михаїлом. Та Літургія стала публічною і викликала багато дискусій у Московському Патріархаті, який, як відомо, розірвав Причастя з Константинополем...

Однак, я вважаю, що те святкування було не причиною, а приводом для такого рішення.", - зазначив він.
Архимандрит Кирил зауважив, що він і раніше відкрито співслужив з представниками Вселенського Патріархату і в Москві про це знали.

"Причина відсторонення більш свіжа — війна в Україні. На мій погляд, це моя критика причетності до цього Патріархату. Московський Патріарх вважає, що я належу йому. Мої публічні заяви проти війни його роздратували. Ще більше він боїться дратувати Кремль. Він любить публічно заявляти, що Російська Церква ніколи не була вільнішою, ніж зараз. Але його рішення, в тому числі щодо мене, демонструють протилежне. Я вважаю, що Патріарх все більше втрачає контроль і авторитет всередині РПЦ", - заявив архимандрит Кирило (Говорун).