• Головна
  • Новини
  • Два християнські надгробки V-VI ст. повернули Україні з Росії...

Два християнські надгробки V-VI ст. повернули Україні з Росії

13.10.2010, 11:45
У національний заповідник "Херсонес Таврійський" в Севастополі повернулися з Росії два християнські надгробки V-VI століть. Це останні з 12 експонатів, які 1964 року були передані на тимчасове зберігання в Ленінградський музей історії релігії.

У національний заповідник "Херсонес Таврійський" в Севастополі повернулися з Росії два християнські надгробки V-VI століть. Це останні з 12 експонатів, які 1964 року були передані на тимчасове зберігання в Ленінградський музей історії релігії (тепер — Санкт-Петербург). Унікальні пам'ятки раннього Середньовіччя доводять, що християнство поширювалося на цих землях ще за чотири століття до офіційного хрещення Київської Русі.

З 200 тисяч експонатів, представлених в "Херсонесе Таврійському", всього декілька сотень відносяться до християнських пам'яток.

За інформацією порталу «Цензор.нет», в травні 2010 року під час візиту Президента Росії до України міністерства культури двох держав підписали угоду про передачу цінностей на територію їх походження. З 2002 року це перший випадок, коли історичні цінності повернулися з Росії до України.