Два монахи із Нідерландів приїхали до Чернігова, щоб відбудовувати зруйновані будинки

Два монахи із Нідерландів приїхали до Чернігова, щоб відбудовувати зруйновані будинки - фото 1
До Чернігова втретє приїхав монах з Нідерландів Леопольд. Тиждень тому він, разом із братом Джоном, з яким вони служать в одній церкві, приїхали допомагати чернігівцям.

Про це повідомляє Суспільне.

Вони разом з організацією “Бо можемо” відбудовують будинок, який постраждав від підриву мосту під час наступу росіян у лютому.

"Намагаюся закінчити стіну. Не знаю, яка кімната буде в результаті. Укладаю цеглу і вчуся цьому, бо це не моя професія. Цікаво заразом освоювати нові ремесла", — сказав брат Леопольд.

Леопольд у Чернігові був у квітні, потім розбирав завали на Бобровиці влітку. Коли повернувся додому, розповів про Україну друзям, про людей, які починають життя з початку після бойових дій. Монах Джон розповідає, перше, що здивувало його в місті, це велика кількість зруйнованих цивільних об'єктів та житла.

"Де ці люди тепер, що з ними? Багато хто з них загинув. І як люді виживають тепер? Моє враження від українців, що вони дуже активні і практичні. Вони знаходять рішення у такій жахливій ситуації. Люди виживають тут, на це важко дивитися. Водночас вражає, як вони працюють в команді", — розповів Джон.

Два монахи із Нідерландів приїхали до Чернігова, щоб відбудовувати зруйновані будинки - фото 103481

У будинку, який відбудовують монахи з Нідерландів живе подружжя, яке самотужки не в змозі побудувати нове житло.

"Це вже, як бачите, трохи відновили. Бо тут не було ні прихожої, стіни не було, дах зовсім знесло. І матеріалами допомагають, і зараз я захворів, впав, сам працювати не можу, волонтери приходять працюють", — розповідає мешканець будинку Євген.

Джон і Лео приїхали сюди за гроші, які зібрали прихожани їх церкви, так люди хочуть допомогти українцям.

Тут вони пробудуть трохи більше тижня, але кажуть, що хочуть повернутися до України знову. Можливо, це буде не Чернігів. З собою планують привезти генератори.