Двері найбільшої діючої мечеті в Африці вилиті з українського титану

Двері найбільшої діючої мечеті в Африці вилиті з українського титану - фото 1
Під час візиту до Африки міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав найбільшу діючу мечеть.

Про це міністр повідомив 22 травня в Instagram.

"Марокко. На початку другого турне країнами Африки марокканські партнери запросили відвідати прекрасну мечеть Хасана ІІ в Касабланці – найбільшу діючу мечеть в Африці. Це справжній витвір мистецтва, над яким упродовж семи років працювали понад 10 тис. марокканських художників і ремісників. А головне – двері цієї мечеті вилиті з українського титану. Такого ж міцного, як українські воїни, які нині боронять нашу Україну від ворога", – написав Кулеба.

Він зазначив, що це перший візит міністра закордонних справ України в Марокко після встановлення двосторонніх відносин.

Кулеба нагадав, що під час першого турне восени 2022 року він побував у країнах Субсахарської Африки: Сенегалі, Кот-д'Івуарі, Гані, Кенії. Зараз він має намір відвідати "держави в усіх частинах континенту – від півночі до півдня".

"Логістика тут жорстока, але робота є робота. Попереду важливі переговори з африканськими лідерами й бізнесом", – написав міністр.

За його словами, буде три головні завдання.

"Перше: залучити якомога більше африканських країн до втілення формули миру [президента Володимира] Зеленського. Друге: заручитися підтримкою безперебійного експорту в межах чорноморської "зернової ініціативи" і програми президента "Зерно з України". Третє: створити нові можливості для українського бізнесу", – перерахував глава МЗС.

Він наголосив, що Африка зацікавлена в українських товарах і послугах, зокрема, продовольстві, ліках, високотехнологічному обладнанні, освіті, досвіді цифрової трансформації й посиленні інформаційної стійкості, дипломатичному досвіді, взаємодії в міжнародних організаціях.

"Над цим і працюватимемо впродовж тижня. Стежте за новинами", – додав Кулеба.