• Головна
  • Новини
  • Дві українки стали лауреатами Відзнаки імені блаженного Омеляна Ковча...

Дві українки стали лауреатами Відзнаки імені блаженного Омеляна Ковча

28.11.2013, 09:33
Дві українки стали лауреатами Відзнаки імені блаженного Омеляна Ковча - фото 1
26 листопада в Римі відбулося третє щорічне вручення Відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Костенко.jpg26 листопада в Римі відбулося третє щорічне вручення Відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Подія відбулася в старовинній базиліці Святого Вартоломея, що розташована на Тиберійському острові в Римі. У ній, за бажанням блаженного Папи Івана Павла ІІ, створено меморіал новомучеників, в якому зібрано понад 12 тисяч документальних свідчень про мучеників та ісповідників віри ХХ-ХХІ сторіч з усього світу.

Окремі каплиці присвячені мученикам з Азії, Океанії і Близького Сходу, Північної та Південної Америки, мученикам комуністичних режимів, свідкам віри в Африці, Іспанії і Мексиці та ісповідникам віри за часів нацистського режиму.

Зеновія_Кушпета.jpgУ 2013 році лауреатами нагороди є визначна українська поетеса, громадська і культурна діячка Ліна Костенко, відома благодійниця, педагог і громадський діяч, ініціатор і співзасновниця мережі спільнот «Віра і Cвітло», яка діє в різних містах України, навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові, центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» в Українському католицькому університеті у Львові, та першої в Україні спільноти «Лярш-Ковчег» для осіб розумово неповносправних та молоді-асистентів Зеновія Кушпета з Канади, а також видатний історик, дослідник історії євреїв у Східній Європі, професор ізраїльського Університету Бен-Гуріона, магістр Гарвардського університету Шимон Редлих з Ізраїлю.

Також отримав відзнаку засновник Спільноти святого Егідія історик Андреа Ріккарді. Спільнота святого Егідія – це рух, до якого приєдналося понад 60 тисяч людей на всіх континентах. Спільнота проводить активну соціальну роботу, допомагаючи знедоленим: безпритульним, похилим віком, дітям, інвалідам, хворим на СНІД, ув`язненим, мігрантам, бере участь у миротворчих зусиллях. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.