Дзвіницю Софійського собору реставруватимуть

10.09.2021, 09:12
Культура
Софія Київська - фото 1
Софія Київська
Джерело фото: РІСУ
У дзвіниці Софійського собору в Києві почнеться ремонт.

В Національному заповіднику "Софія Київська" почали розробку комплексного проекту на проведення ремонтно-реставраційних робіт, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на "Сегодня".

"Зараз ми робимо перші кроки. Обстежуємо конструкцію дзвіниці, вивчаємо архіви, робимо геологічні дослідження. Ведеться розробка комплексного проєкту реставрації дзвіниці Софійського собору", - розповів заступник гендиректора з реставраційних робіт заповідника Вадим Кириленко.

Дзвіницю востаннє реставрували 20 років тому.

"Це планові роботи. Ми подавали заявку на виділення коштів. Цього року за програмою "Велике будівництво" нам виділили невелику суму - 2,4 мільйона гривень. Але цих коштів достатньо, щоб розробити комплексний проект реставрації", - сказав Кириленко.

2000 року реставратори займалися позолотою купола та ремонтом фасадної частини.

"Багато чого тоді не було зроблено, наприклад, дерев'яні елементи купола дзвіниці залишилися старими. В останній раз вони змінювалися в 1979 році. Є місця на дзвіниці, де помічені явні пошкодження. Той же фасад вже не ремонтувався 20 років - це великий термін для таких будівель. Є місця, де ліпнина вимагає зміцнення і вже відходить фарба", - каже він.

Розробка проекту займе рік. Стільки ж триватиме експертиза та отримання дозволів.

Реставрація дзвіниці почнеться 2023 року. Займе два роки, якщо буде своєчасною фінансування.