У нас забирають лавру. Кирил поскаржився світовим релігійним лідерам на українську владу

12.03.2023, 13:15
Держава
У нас забирають лавру. Кирил поскаржився світовим релігійним лідерам на українську владу - фото 1
Патріарх Кирил поскаржився світовим релігійним лідерам на українську владу, яка не захотіла продовжувати з чоловічим монастирем УПЦ МП угоду про оренду Києво-Печерської лаври.

Про це повідомляє Православная жизнь.

Кирил вважає, що попередження про розірвання договору про користування храмами та будинками монастиря, що надійшло на адресу лаври, і вимога залишити територію обителі в строк до 29 березня, «привертає на себе увагу відсутністю в ньому достатніх юридичних обґрунтувань».

Керманич Російської Церкви також угледів "непрозорий характер" у роботі комісії з пошуку порушень у господарській діяльності монастиря.

Патріарх РПЦ закликав релігійних діячів та представників міжнародних організацій «докласти всіх можливих зусиль, щоб перешкодити примусовому закриттю монастиря, яке призведе до порушення прав мільйонів українських віруючих на свободу віросповідання, гарантованих Конституцією України, а також такими документами як Статут ООН, Загальна декларація прав людини, Декларація про ліквідацію всіх форм нетерпимості та дискримінації на основі релігії чи переконань та багатьма іншими актами міжнародного значення».

Свою скаргу Кирил надіслав Предстоятелям Помісних Православних Церков, Папі Римському Франциску, Патріарху Коптської Церкви Тавадросу II, Главі Англіканського співтовариства Архиєпископу Кентерберійському Джастіну Велбі, генеральному секретарю Всесвітньої ради Церков доктору Джеррі Піллею, а також генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй, генеральному секретарю ОБСЄ, генеральному секретареві Ради Європи, верховному комісару ООН з прав людини, директору Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини.

Нагадаємо, в. о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Олександр Рудник повідомив монахів УПЦ МП, що вони повинні до 29 березня звільнити будівлі та споруди лаври.