Експерти досліджують висловлювання митрополита Павла (Лебідя) на предмет колабораціонізму, - Гайченко

21 вересня, 15:14
Суспільство
Експерти досліджують висловлювання митрополита Павла (Лебідя) на предмет колабораціонізму, - Гайченко - фото 1
У кримінальних провадженнях стосовно, до прикладу, екс-президента «Мотор Січі» Вʼячеслава Богуслаєва та екс-настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Лебідя), проводять експертизи висловлювань на предмет проявів колабораціонізму зокрема.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України Андрій Гайченко в ефірі телемарафону, передає УНН.

«Вони говорять натяками, уникають прямих відповідей. Вони в неформальних розмовах спілкуються із жестами, підморгують. Усі розуміють, що всі із цих так званих колаборантів розуміють, що їх можуть записувати, документувати й всіляко намагаються зробити так, щоб колаборантську свою діяльність продовжити й щоб не бути виявленими», - сказав Гайченко.

Він зазначив, що експерти-лінгвісти та експерти-психологи перевантажені на сьогодні роботою щодо досліджень на предмет проявів колабораціонізму у заявах.

«У кожному кримінальному провадженні, я для прикладу сказав Богуслаєв, Павло Лебідь, виконуються експертизи їх висловлювань. Слідчі СБУ чи іншого правоохоронного органу призначає в Міністерство юстиції в науково-дослідну установу судової експертизи експертизу певних висловлювань. Надається стенограма, він казав одне, співбесідник інше, й далі експерт на бланку Мін'юсту розписує, що під тими висловлюваннями колаборант мав на увазі, і чи містили ті висловлювання заклики до змін державного устрою, прояв колабораціонізму, роботи на агресора, і вже цей документ подається до суду, й суддя аналізує…» - розповів Гайченко.

Колишньому настоятелю Києво-Печерської лаври, митрополиту УПЦ МП Павлу повідомили про підозру 1 квітня. У липні повідомлялося, що митрополита УПЦ МП Павла викрили на нових фактах підривної діяльності проти України.

Богуслаєва було затримано СБУ у жовтні 2022 року. У матеріалах “Схем” повідомлялося, що стратегічне українське підприємство "Мотор Січ" під керівництвом Богуслаєва роками продавало товари підсанкційним іранським компаніям зброю, яку тепер використовує РФ у війні проти України.