Експерти сьогодні обговорять питання релігійно-конфесійного різноманіття та згуртованість суспільства

Як релігійне різноманіття впливає на згуртованість українського суспільства та як перетворити його в інструмент посилення згуртованості, – саме про це піде розмова на дискусії, яка відбудеться 15 березня о 14:00. Онлайн подію організовує у Києві Інститут громадянського суспільства.

Україна — унікальна країна, де є палітра різних релігійних спільнот, можливо, одна з найскладніших в Європі», — сказав на одному заході релігієзнавець Ігор Козловський.

Учасники експертного обговорення:

  • Арсен Зінченко, український історик, громадський діяч, народний депутат І скликання, доктор історичних наук, професор.
  • Людмила Філіпович, доктор філософських наук, професор; провідний науковий співробітник відділу релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, віце-президент Української асоціації релігіє знавців (УАР).
  • Йосип Зісельс, український громадський діяч, дисидент радянських часів, діяч українського єврейського руху, виконавчий спів-президент Ваад України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, учасник Ініціативної групи «Першого грудня».
  • Рефат Чубаров, український кримськотатарський політик і громадський діяч. Народний депутат України III—V скликань, та чинний депутат VIII скликання; Голова Меджлісу кримськотатарського народу (з листопада 2013), заступник Голови Ради представників кримськотатарського народу.
  • Ігор Козловський, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка в Україні, член PEN Україна, учасник Ініціативної групи «Першого грудня». Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, президент громадської організації «Центр Діскавері», керівник Міжнародного центру християнсько-мусульманського діалогу і співпраці, віце-президент Українського центру ісламознавчих досліджень; в’язень сумління у т.зв. ДНР.

Модератор – Максим Семенчук.

Питання до обговорення:

  • Чи є унікальним релігійно-конфесійне різноманіття в Україні, й у чому його унікальність, якщо така є?
  • Наскільки наявність різних релігій та різних конфесій впливає на згуртованість українського суспільства?
  • Чи можливо та яким чином побудувати стосунки між прихильниками різних релігій та конфесій для посилення згуртованості українського суспільства?
  • Що можуть зробити держава та громадянське суспільство для формування злагоди між різними релігіями та конфесіями у питаннях збереження та посилення згуртованості українського суспільства?

Онлайн трансляція заходу відбудеться на фб-сторінці Інституту громадянського суспільства.

Посилання на онлайн трансляцію заходу буде також викладено в ФБ-події та в фб-групі Згуртованість в день заходу.

Захід організований в рамках проекту «Діалоги про згуртованість», який реалізується Інститутом Громадянського суспільства за підтримки Міжнародного Фонду Відродження.

* * *
Проект «Діалоги про згуртованість»
Уже 30 років Україна шукає своє місце у світі, як незалежна держава. Проте, на відміну від наших західних сусідів, нам це зробити значно складніше, оскільки українське суспільcтво не є моногенним та згуртованим.

Саме тому ГО Інститут громадянського суспільства разом з партнерами розпочав серію дискусій «Діалоги про згуртованість», мета якої – створити потужну дискусійну платформу для обговорення та обміну думками щодо ключових викликів, ідей, принципів, технологій формування потужної ефективної суспільної ідентичності, зокрема сформувати запит на згуртованість у політиків, громадських діячів, інтелектуальних і культурних еліт.