Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, який служив у Луцьку, став єпископом

Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, який служив у Луцьку, став єпископом - фото 1
Синод Вселенського Патріархату обрав архимандрита Михаїла Аніщенка, який останні два роки був екзархом в Україні, єпископом Комманським.

Про це повідомляє РАЙОН.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку пресслужби Вселенського Патріархату.

У рішенні Синоду зазначено, що новообраний єпископ продовжуватиме здійснювати своє служіння в Україні. Він офіційно іменуватиметься титулярним єпископом Комана, екзархом Вселенської патріархії в Україні.

Титулярним містом новообраного єпископа стало давнє каппадокійське місто Комана, нині ж на його місці розташоване турецьке селище Шаркей.

Довідка від РАЙОН.in.ua: Отець Михаїл Аніщенко розпочинав своє пастирське служіння у Волинській єпархії УПЦ (МП) під керівництвом митрополита Ніфонта, у Луцьку виконував обов‘язки інспектора духовної семінарії. Згодом його запросив на служіння до Вселенського Патріархату Патріарх Варфоломій.

Десять років отець Михаїл навчався у Греції (Афіни), а пізніше звершував служіння настоятелем храму преподобного Аліпія Стовпника Константинопольського Патріархату в Анталії (Туреччина), яка належить до Пісідійської митрополії.

2 лютого 2019 року в Андріївській церкві відбулася інтронізація архимандрита Михаїла в екзарха Вселенського Патріархату у Києві, яку очолив митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні грецьких єрархів.

Оскільки кожен єпископ окремої помісної Церкви повинен мати титул із власним кафедральним місто у межах канонічної території Церкви, практика обрання титулярних єпископів широко поширена у багатьох Православних Церквах, зокрема у Російській, де єпископ, що служить у Лондоні має титул давнього нині неіснуючого міста на Сході України Сурожа та навіть власну Сурозьку єпархію.

У Вселенському Патріархаті (і не лише у ньому) є традиція останніх століть - давати деяким нововосвченим єпископам титули міст Візантійської імперії, які, хоча вже і не існують, проте мають історичне значення і вагомі в історії Церкви.

Екзарх Вселенського Патріарха в Україні архbмандрит Михаїл Аніщенко обраний єпископом Команським. Це древнє місто відоме з античних часів, пам'ятне нам як місце кончини святителя Іоанна Златоуста.

Останнім, хто титулувався єпископом Команським був владика Гавриїл де Вальдер (1946 - 2013), який очолював єпархію в Парижі. Чув з розповідей людей, що знали його - святого життя чоловік.