"Екзархат у Німеччині та країнах Скандинавії потребує нового життя, щоб відповісти на новітні виклики", - Глава УГКЦ
Предстоятель зазначив, що екзархат потребує нового життя, нового духа, нової еластичності, щоб відповісти на новітні виклики. За його словами, у Німеччині та країнах Скандинавії, є величезна кількість наших вірних, які поки що не інтегрувалися в наші структури і спільноти. «Ми маємо бути здатними знайти їх, відшукати і прийняти до наших спільнот», – підкреслив Блаженніший Святослав.
Глава Церкви також закликав не допустити, щоб обставини пандемії спаралізували душпастирську діяльність УГКЦ у Німеччині та Скандинавії.
«Хоч ми перейшли в онлайн, але слід чувати, щоб не розгубити наших вірних, шукати нових каналів спілкування і зустрічі з ними. Ми потребуємо також будувати нову культуру спілкування між собою. Слід намагатися шукати нових каналів будування священичої спільноти. Дуже прошу вас: творіть священничу спільноту на чолі з владикою, будуйте спільноту наших парафій, бо Церква це – спільнота, будуйте спільноту нашого екзархату!» – закликав священників екзархату Патріарх Святослав.
Як РІСУ інформувала, 18 квітня 2021 року в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці в м. Мюнхені Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав ввів владику Богдана Дзюраха на престол апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії.
У Німеччині – 75-77 тисяч українців греко-католиків. Хоча українців-емігрантів, за останніми даними, набагато більше (понад 240 тисяч).
Нова хвиля міграції, яка почалася у 90-х і триває по сьогодні – це, переважно, молодь, яка народилася в Україні і виїхала на навчання і працю, тобто це люди, які мають інше світобачення, ніж емігранти попередніх хвиль. І саме вони зараз є основою і української еміграції, і громади УГКЦ. Найчастіше це люди з Криму, Сходу та Центру України. Наразі у Німеччині – 55 громад УГКЦ різного рівня. Діючих священиків, разом зі Скандинавією, — 26. Більшість обслуговує по 2-3 громади.
У країнах Скандинавії за останні 5-7 років спостерігається значне зростання еміграції українців – це, переважно, молодь, яка виїжджає на навчання і працю. У деяких країнах Скандинавії досить віддавна є постійні священники УГКЦ: по одному у Норвегії і Данії, двоє – у Швеції. Але у деяких – ще немає. Так, у Фінляндію, за скеруванням Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, приїжджає отець з Естонії. В Ісландії, яка доєдналася до Екзархату відносно недавно, у 80-х, також немає свого священика. А, поза тим, потреба у цьому є.
Мова Літургії в храмах УГКЦ в Німеччині – переважно українська, на відміну від інших країн діаспори, де богослужіння 50/50 відбуваються мовами країн перебування.